facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Сторітелінг, креативне мислення, комунікація – і три «вудочки», на які їх можна «зловити»

Дата публікації: 15.11.2017

Ефективно спілкуватися, вміти презентувати себе, свій проект, свою діяльність, застовуючи сучасні інструменти комунікації – і отримувати результат. Цією ідеєю були об’єднані одразу три тренінги, що пройшли 10 листопада у Києві для активістів, які опікуються розвитком ромських громад.

Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, зустріч у столиці зібрала правозахисників, юристів, громадських активістів з різних регіонів України: Ужгорода, Мукачевого, Одеси, Запоріжжя, Сум, Харкова.

Всі вони – грантери конкурсу «Посилення правових можливостей ромських громад задля розвитку і протидії дискримінації ромів», що проводить Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження». Цього разу – спільно з ініціативою МФВ «Права людини і правосуддя».

“Вміння ефективно комунікувати – ключовий інструмент для успіху соціальних проектів”

Фонд регулярно проводить зустрічі для грантерів, переможців конкурсів проектів. Такі зустрічі допомагають учасникам налаштуватися на спільну роботу, співпрацю, посилюють зв’язки між областями і всередині спільноти. Для переможців конкурсу «Посилення правових моливостей ромських громад» ми організували її в новому для себе і для колег форматі – у вигляді двох одноденних навчальних семінарів, групова робота в яких якраз і покликана сприяти вибудові таких внутрішніх зв’язків між партнерами. Навчання ж присвячено опануванню знань і навичок зі сторітелінгу – мистецтва оповіді особистої історії, креативного мислення і партнерської взаємодії зі ЗМІ.

Ми навмисне приділили більше уваги стратегіям й інструментам комунікації, адже сьогодні успіх справи залежить від того, наскільки те, що ви робите, є зрозумілим і сприймається у громадах. Саме тому вміння ефективно комунікувати сьогодні – ключовий інструмент для успіху соціальних проектів й ініціатив, особливо в нішевих, «непопулярних» темах. Ми віримо, що спільна праця, єдине розуміння цілей і отримані знання зроблять ці теми затребуваними і популяризують їх у суспільстві, – звернулася до учасників директорка Ромської програмної ініціативи Ольга Жмурко.

У якості «вудочок», на які добре «ловиться» вміння ефективно комунікувати, аби впливати на зміни в громаді, грантерам у рамках двох паралельних сесій запропонували нові інструменти, точніше одразу три тренінги для їх розуміння.

Два навчальні семінари – три тренінги

Перша група протягом дня навчалася з тренеркою Анастасією Безверхою, виконавчою директоркою аналітичного центру CEDOS. Саме вона свого часу познайомила Україну, а тепер і учасників цієї зустрічі зі сторітелінгом (storytelling) – методом комунікації, який допомагає доносити інформацію у форматі «розповідання історій».

1232

Тренерка Анастасія Безверха (четверта ліворуч) та її група. Фото: Фейсбук.

Друга група отримала одразу два тренінги. Перший, «Як вийти за рамки і почати творити», провела Марина Говорухіна, засновниця клубу “Піранья”. Від неї учасники дізналися, які навички і вміння важливі для ефективної комунікації і взаємодії у проектній діяльності – з партнерами, медіа, іншими зацікавленими сторонами.
А на тренінгу «Як взаємодіяти зі ЗМІ і чому це важливо» грантери вчилися ефективно співпрацювати з медіа – саме з урахуванням специфіки вразливої ромської тематики. Дізнавалися, які знання та інструменти для цього потрібні, як зацікавити ЗМІ у своїй інформації, як грамотно і дієво донести її до цільової аудиторії. Теорію підкріпили практикою – самостійно написали прес-анонс. Цей тренінг провела Олена Орлова, редакторка порталу «Правовий Простір», кураторка рубрики “Посилення ромських громад”.

1236

Тренінг від Марини Говорухіної. Фото: Олена Орлова/legalspace.org

1237

Робота в групах. Фото: Олена Орлова/legalspace.org

1235

“Пряму трансляцію” з тренінгу Олени Орлової веде юрист Юрій Рачинський (на фото ліворуч).

Відгуки учасників

Володимир Кондур, Правозахисний ромський центр, Одеса:

Метод сторітелінгу цікавий. Він повертає нас у ті часи, коли все передавалося через усну мову, і це зближує співбесідників. Уміння передати знання або інформацію – це дар. Нас цьому вчили, і це було цікаво!

Мирослав Горват, керівник ГО “Романі черхень”, Ужгород:

Зустріч-тренінг була для нашої команди товариства “Романі черхень” цікавою та насиченою. Ми вперше отримали досвід роботи з таким новим методом збирання та подачі інформації як сторітелінг. Свого роду сторітелінг у ромських громадах існував завжди – це наша так звана «ромська пошта», яка в усному вигляді передає інформацію та розповідає про ту чи іншу подію. Формат сторітелінгу як один з варіантів донесення інформації про правову роботу та правові історії у ромських громадах є дуже цікавим.

Наталя Бурлуцька, голова Асоціації молодих ромів «Грессус», Харків:

Про сторітеллінг на цьому тренінгу я почула вперше, мені сподобалося. Це хороший спосіб довести важливість або істинність того, про що ти говориш… Використання цього методу значно полегшить спілкування з людьми, з якими ми працюємо, оскільки прискорить процес комунікації, довіри. У роботі з певною категорією ромів – це наша головна мета: вплинути, змінити їхнє мислення, довести, що потрібно вчитися, працювати, включатися у суспільні процеси.

1233

Зліва направо: Олексій Падченко, Наталя Бурлуцька, Андрій Ніколаєнко. Фото: Фейсбук.

Олег Туляков, керівник проекту «Сім ромських адвокатів», місто Суми:

Мислення та комунікація. На тренінгу, що провела Марина Говорухіна, я вперше побачив гармонійне поєднання цих двох складових проектної діяльності. З особливою ретельністю засвоював способи креативного мислення та механізми реалізації своїх ідей. Також корисним були представлені шляхи стимулювання ділової комунікації між командою проекту та цільовою аудиторією.
Олена Орлова відповіла на мої запитаня щодо способів інформування людей про ромську проблематику. У проекті «Сім ромських адвокатів» це має виключне значення з огляду на широку цільову аудиторію. Я вперше став свідком такого осмисленого погляду на головне проблему: як зацікавити журналістів брати участь у PR-супроводі проекту з ромської проблематики. Окрема дяка тренеру за практикум з підготовки прес-анонсів: зрозуміло, точно та ефективно.

Андрій Пекаренін, юрист, правозахисник, Харків:

Тренінг з Мариною Говорухіною був, як завжди, на висоті. Були цікаві завдання у групах, які дійсно змусили мозок працювати після довгої нічної виснажливою поїздки потягом. Інформація була доведена з високим професіоналізмом, зрозуміло, виразно й запалила інтерес дізнатися більше з цієї тематики.
Тренінг «Як взаємодіяти зі ЗМІ» також був дуже цікавий. Я особисто зрозумів, як писати прес-анонс, отримав відповідь на питання, як зацікавити ЗМІ, щоб вони публікували матеріали про правозахисну діяльність і про заходи громадських організацій. Розумію, що тема неосяжна, тож сподіваюся ознайомитися з презентацією докладно і доповнити свої знання новою інформацією та повторити пройдене. Із задоволенням взяв би участь у тренінгах від Олени Орлової ще.

Тетяна Матола, юристка Правозахисного центру «Розвиток», Мукачево:

Принцип Парето в діяльності громадських організацій. Так одним реченням можна висвітлити всю глибину та користь від цих тренінгів. Для себе особисто я зрозуміла, що добра справа про яку ніхто не дізнався – це половина справи. Все що ми, ромські і проромскі громадські організації, робимо для розвитку ромських громад в Україні, має бути висвітлено у медіа – донесено до суспільства важливість нашої роботи… А як правильно донести свою ідею до ЗМІ, щоб інформація про наші справи поширювалася в широкий загал, не втрачаючи своєї ідеї, нас навчали досвідчені тренери.
Зокрема, Олена Орлова вчила правильно і цікаво писати про те, що ми вважаємо рутиною. У свою чергу, тренерка Марина Говорухіна розповіла, що лише відступ від стереотипів покаже нам нові шляхи в досягненні мети. Бо немає нічого неможливого для творчих людей, які обрали для себе шляхетну справу – допомагати людям. Знання, які я отримала на тренінгу, є важливими і необхідними в повсякденній роботі, спрямованій на розвиток ромських громад, їх інтеграцію в українське суспільство.

Автор матеріалу: Ольга Литвин, ІРЦ «Правовий простір»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×