facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Потерпілі отримають понад 40 тисяч за несвоєчасне виконання рішення суду

Дата публікації: 14.09.2017

На Івано-Фраківщині троє правоохоронців побили чоловіка. Від отриманих травм той помер у відділку. Винні були покарані – кожен отримав свій термін ув’язнення. Сину та дружині померлого Міністерство внутрішніх справ мало сплатити немалу суму моральної та матеріальної шкоди. Проте гроші потерпілі отримали лише через 3 роки та 7 місяців. Юрист Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Станіславська правозахисна група” Ярослав Васютин довів, що родичі померлого мають право на компенсацію, адже виплати були здійснені несвоєчасно. Завдяки професійній юридичній підтримці правника люди отримають понад 40 тисяч гривень.

ЯК повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, у липні за безоплатною правовою допомогою до Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку звернулись Сергій Перепел* та його мати Катерина Іванівна*.

У січні 2007 року у їхній сім’ї сталася страшна трагедія. Батька пана Сергія побили троє правоохоронців. Від отриманих травм чоловік помер у кімнаті для затриманих. Рішенням суду винні були покарані, кожен отримав свій термін ув’язнення (від 8 до 9 років). А Міністерство внутрішніх справ України повинне було виплатити сину та дружині побитого до смерті чоловіка матеріальну та моральну шкоду.

Пан Сергій мав отримати 200 000 гривень моральної шкоди, Катерина Іванівна – 200 000 грн моральної та 2922,97 грн матеріальної. Також Міністерство мало обом компенсувати витрати на юридичні послуги – всього 2000 грн. Рішення суду набуло законної сили 22 квітня 2013 року.

У кінці липня 2013 року Сергій та його мати отримали виконавчі листи по справі. 8 серпня 2013 року пред’явили їх до виконання до Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області.

За словами юриста Офісу Ярослава Васютина, за законом, виплатити кошти пану Сергію та Катерині Іванівні мали протягом трьох місяців. Проте з виконанням судового рішення державне казначейство запізнилося більш ніж на 3 роки: гроші потерпілі отримали через 3 роки та 7 місяців.

Правник вивчив матеріали, надані відвідувачами, та підготував письмові заяви-вимоги до Державної казначейської служби України (ДКС). У заявах син та дружина померлого вимагали нарахувати та виплатити їм компенсації за несвоєчасне виконання рішення суду. Пан Сергій та Катерина Іванівна за законом мали право отримати 3% річних від суми, яку їм виплатили несвоєчасно (а це понад 40 тис.грн).

У липні підготовлені юристом заяви мати з сином надіслали до Державної казанчейської служби України. А у серпні їм надійшов лист з ДКС, у якому повідомлялося, що компенсацію вони отримають за увесь строк прострочення у розмірі, який вказали у заявах.

За словами Ярослава Васютина, прийнятими рішеннями про задоволення заяв пана Сергія та Катерини Іванівни Державна казначейська служба України практично визнала, що прострочила виконання рішення суду та порушила ст.5 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Коментар юриста Ярослава Васютина:

“Згідно з Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”, перерахування коштів стягувачу за виконавчим документом здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», у разі якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду про стягнення коштів, крім випадку, зазначеного в частині четвертій статті 4 цього Закону, стягувачу виплачується компенсація в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Компенсація за порушення строку перерахування коштів за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу нараховується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.”

*Імена змінені з етичних міркувань.

Автор: Олександра Єрмолаєва, ІРЦ “Правовий Простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×