Що робити, якщо вам не відповідають на заяву чи запит (+приклад скарги)

Ви написали заяву чи запит до органу державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації – але вам не відповіли? Таке ігнорування є порушення ваших прав, впевнений юрист Херсонського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий Простір» Сергій Плахотнюк. Він підготував консультацію на цю тему і радить не опускати руки.

Сергій Плахотнюк, юрист Херсонського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий Простір»

Як повідомляє ІРЦ “Правовий Простір”, нерідко люди звертаються до органу державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) із заявами, поданими у відповідності до ЗУ «Про звернення громадян», або запитами, поданими у відповідності ЗУ «Про отримання публічної інформації» – однак їхні звернення залишаються без реагування, адресат не надсилає відповіді із поясненням, чому заява чи запит не були задоволені. Зазвичай громадяни належним чином не реагують на порушення їхніх прав, оскільки просто не знають як. Тому після того, як заява чи запит залишилися без відповіді, багато хто опускає руки.

Отже, що слід робити у таких випадках?

Перш за все, потрібно знати, що відповідно до статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 гривень);

– незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення, інше порушення ЗУ «Про звернення громадян» — тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 гривень).

Проте, у разі повторно протягом року вчинення такого порушення відповідальність вже буде більшою — штраф від 60 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 до 1360 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин.

Тому, якщо ваше право було порушено, наприклад, ви направили заяву чи запит і не отримали відповідь, або вам безпідставно (незаконно) відмовили у задоволенні такої заяви чи запиту, — належить подати скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 188-39, 188-40, 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Таким чином, скаргу на дії посадових осіб, відповідальних за надання відповіді на заяву чи запит необхідно подавати до секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008, до скарги доцільно додати копію листа, що залишився без реагування, та докази його подання.

Приклад скарги – у додатку до статті.


Автор Сергій Плахотнюк, ІРЦ “Правовий Простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Array ( [0] => https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2018/01/skarga.docx )
Прикріплені файли

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь впродовж 3 дiб.

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Поставити питання

×

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×