Як отримати посвідчення особі з інвалідністю з дитинства
Дата публікації: 07.05.2021
Які документи потрібні, щоб оформити посвідчення особі з інвалідністю з дитинства? Чи є певні особливості подачі документів під час карантину, введеного внаслідок COVID-19*? У відповідь на запит, з яким люди звернулися до Сумського офісу Мережі правового розвитку, роз’яснення підготувала експертка Офісу при громадській організації «Північна правозахисна група» Наталя Єсіна.
Посвідчення особі з інвалідністю з дитинстваоформлюють та видають структурні підрозділи органів соціального захисту населення за місцем перебування людини на обліку як одержувача державної соціальної допомоги.
У разі утворення територіальної громади орган соціального захисту населення передає посвідчення посадовим особам уповноважених підрозділів з питань соціального захисту населення виконавчих органів рад територіальних громад (за наявності таких осіб) для їх видачі одержувачам державної соціальної допомоги.
Посвідчення оформлюється на ім’я особи з інвалідністю з дитинства, дитини з інвалідністю, особи, яка не має права на пенсію, особи з інвалідністю, якій призначено державну соціальну допомогу.
Якщо особу, на ім`я якої видається посвідчення, було визнано недієздатною
або посвідчення видається на ім`я малолітньої\неповнолітньої особи, в документі
зазначаються також данні щодо законних представників (батьків чи опікунів):
прізвище, ім’я та по батькові її законного представника (опікуна) – на 2-й сторінці
посвідчення. Для цього законному представнику потрібно надати копії паспорта
або інших відповідних документів, що підтверджують особу одержувача, зокрема це
може бути нотаріально засвідчена довіреність.
Вид державної соціальної допомоги, її розмір і термін призначення зазначаються на 3-й та 4-й сторінках посвідчення.
Посвідчення видається безкоштовно особисто одержувачу державної соціальної допомоги (особі з інвалідністю з дитинства, особі, яка не має права на пенсію, особі з інвалідністю).
У разі, якщо особа за станом здоров’я, за її письмовою заявою, не може самостійно прибути до органу соціального захисту населення для отримання посвідчення, посвідчення видають із доставкою за її місцем проживання. Цей процес покладається на орган соціального захисту населення, в якому особа перебуває на обліку як одержувач державної соціальної допомоги, в межах адміністративно-територіальної одиниці.
Якщо посвідчення зіпсувалося і вже не придатне для користування або було втрачено, за заявою одержувача державної соціальної допомоги видається дублікат посвідчення.
Якщо змінюються дані про одержувача державної соціальної допомоги, також треба оформити новий документ. Водночас звертаємо увагу, що старе посвідчення підлягає поверненню та знищенню.
Під час карантинних обмежень заяви з необхідними документами приймають органи соціального захисту населення, якщо людина надіслала їх поштою, через спеціальні скриньки, встановлені при вході в установу. Також – за наявності технічної можливості – можна надсилати документи в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг).
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.