facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенці зможуть отримати житло за програмою пільгового кредитування

Дата публікації: 27.05.2021

У травні поточного року Державний фонд сприяння молодіжному житлобудівництву (Держмолодьжитло) розпочав прийом заяв від громадян про намір отримати пільговий кредит на придбання житла за рахунок грантових коштів Уряду Німеччини, що надаються через Банк Розвитку KfW. Через це до Сумського офісу Мережі правового розвитку звертаються чимало переселенців, які хочуть дізнатися про можливості подати заяву на участь у цій програмі. Основні моменти роз’яснює експертка Офісу при громадській організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.

На фото: Наталія Єсіна, експертка Сумського офісу МПР.

Як потрапити до списку кандидатів

Відповідно до Порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW), затвердженого Постановою Кабміну України №451 від 28.04.2021 р. (далі – Порядку), заяву про намір отримати пільговий кредит на житло можна подати:

– Особисто – до регіонального управління Держмолодьжитла відповідно до місця проживання особи (нагадаємо, що є можливість зазначити в заяві регіон, в якому людина бажає оформити іпотечне житло у разі отримання такої можливості). Форма доступна за посиланням:

– В електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, який адмініструє державне підприємство «Дія», що належить до сфери управління Мінцифри.

Якщо переселенець станом на 17.05.2021 р. був зареєстровані як кандидат для отримання кредиту згідно з Постановою кабміну №980 від 27.11.2019 р., то заяву для реєстрації в новому реєстрі подавати не потрібно, адже людину буде внесено до нього за мовчазною згодою.

У разі заперечення внесення заяви до нового реєстру або зміни обставин, які наразі не відповідають вимогам, встановленим Порядком, необхідно повідомити про це Держмолодьжитло відповідною заявою, складеною за примірною формою. Її можна подати особисто, звернувшись до будь-якого з регіональних управлінь Держмолодьжитла або надіслати скановану копію (цифрову фотографію) заяви  на поштову скриньку vidmova@molod-kredit.gov.ua (тільки для заяв про відмову чи заперечення) до 17.06.2021 р.

У випадку реєстрації у декількох регіональних управліннях необхідно визначитися, у якому саме регіоні бажано отримати кредит (це буде відображено в новому реєстрі) та повідомити будь-яке з регіональних управлінь про прийняте рішення відповідною заявою, складеною в довільній формі. Заяву відправити на поштову скриньку Держмолодьжитла vidmova@molod-kredit.gov.ua або подати особисто до 17.06.2021 р.

Умови отримання кредиту

Право на отримання кредиту мають особи, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», якщо:

1. У кандидата/переможця та у членів сім’ї кандидата/переможця відсутнє право власності житлової площі (крім житлової нерухомості, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. №1085).

2. Підтверджена платоспроможність, зокрема, за умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків, залишок середньомісячного доходу кандидата/переможця та повнолітніх членів сім’ї не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум (загальний показник), визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного члена сім’ї (за виключенням всіх обов’язкових платежів, податків та зборів).

3. Є згода на доступ Держмолодьжитла та його регіональних управлінь/іпотечного центру до кредитної історії кандидата/переможця.

4. Кандидат/переможець вносить на особистий рахунок не менше 6% вартості житла та коштів за площу та вартість житла, що перевищує нормативну, у разі її наявності.

Важливо! Кредит не може бути наданий особам, які або члени сім’ї яких за рахунок бюджетних коштів отримали державну підтримку/грошову компенсацію/кредити на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла. Виняток – коли за рахунок державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах збудовано/будувалося або придбано житло, доступ до якого обмежено та яке знаходиться на території, що є тимчасово окупованою.

5. Термін повернення кредиту – до 20 років, але не більше, ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

6. Відсоткова ставка за користування кредитом – 3% річних, на період дії кредитного договору.

Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі  (21 м2 загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 м2 на сім’ю) та договірної вартості житла, але не більше граничної вартості житла, що придбавається. При цьому гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману шляхом множення нормативної площі житла на граничну вартість 1 м2[i] Вартість об’єкта кредитування, що перевищує граничну суму кредиту, позичальник сплачує за власний рахунок.

Як обиратимуть переможців

Реєстр кандидатів на отримання житла формується в алфавітному порядку. Кожному кандидату присвоюється індивідуальний номер у реєстрі. При цьому важливо, що відбір переможців з числа кандидатів здійснюється шляхом випадкового вибору за допомоги генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення. Для забезпечення роботи програмного забезпечення формування реєстру припиняється на добу.

Процедуру відбору заплановано проводити декілька разів, перший розіграш відбудеться у липні 2021 р.

За результатами проведеного відбору регіональне управління фінансової установи не пізніше, ніж наступного робочого дня має повідомити переможцю про необхідність подання документів.

Перелік переможців проведеного відбору публікується на офіційному веб-сайті фінансової установи.


[i] Розрахунок граничної вартості проводиться за формулою:
Гранична вартість = опосередкована вартість 1 м² Згідно за Наказом Мінрегіону * коефіцієнт населеного пункту (1,75 – для мм. Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків.
1,50 – для міст-обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тис осіб.
1,50 – для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів та м. Києва
1,25 – для міст обласного значення з населенням 100-300 тис осіб.
1,00 – для інших населених пунктів.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×