Кого і на скільки можуть оштрафувати за відмову щепитися від COVID-19
Дата публікації: 08.11.2021
До Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку останнім часом часто звертаються місцеві мешканці з питаннями щодо вакцинації від COVID-19*. Зокрема про те, кого і на скільки можуть оштрафувати за відмову щепитися. Консультацію на актуальну тему підготувала юристка Офісу при громадській організації «Правова єдність» Людмила Власенко.
Міністерство охорони здоров’я України визначило, що обов’язково вакцинуватися від коронавірусу мають працівники:
- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих держадміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів освіти та наукових установ (незалежно від типу власності).
Тих, хто не вакцинувався, уряд вимагає відсторонювати від роботи вже з 8 листопада 2021 року без збереження зарплати. На роботу вони зможуть повернутись після проведення вакцинації. Виняток буде для тих співробітників, які мають протипоказання до щеплень: вони повинні мати при собі відповідний медичний висновок.
Наказ про усунення роботи видає керівник. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф у розмірі 2-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (34-170 тис грн).
В Україні також загрожують штрафами тим, хто не дотримується нових правил міжобласних перевезень: тепер для проїзду потрібно мати або сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест. За відсутність цих документів пасажиру в автотранспорті загрожує штраф у розмірі 17-34 тис грн (1-2 неоподатковуваних мінімумів). Зазначимо, що це не стосується поїздок у легкових автомобілях, де перебувають не більше 5 осіб.
За перебування в авіаційному чи залізничному транспорті за пасажира без сертифікату чи тесту штраф сплачує вже перевізник – від 17 тис до 34 тис грн.
У «червоній» зоні карантину за новими правилами передбачені послаблення для вакцинованих громадян: вони зможуть відвідувати масові заходи та громадські місця. Але при цьому у співробітників (організаторів) та відвідувачів мають бути сертифікати вакцинації. Перевірити їх можуть лише правоохоронці чи представники Держпродспоживслужби.
У разі відсутності документа, відвідувачів буде оштрафовано на 17-34 тис грн, посадових осіб (організаторів, власників) – на суму від 34 тис до 170 тис грн.
Підробка документів про вакцинацію та їхнє використання тягне за собою штраф у розмірі 17-34 тис грн для громадян та 34-170 тис грн для посадових осіб.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Головне фото для статті – 24tv.ua
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.