facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Помилку в документі виправили — донька стала законною спадкоємицею батькової землі

Дата публікації: 04.01.2022

Така нібито дрібниця, як помилка в документі, часто стає перепоною на шляху до важливих юридичних кроків. Юристи Мережі правового розвитку (МПР) називають подібні випадки одними з найбільш поширених. І щоразу надають вичерпну правову допомогу, позбавляючи людей зайвих матеріальних та моральних збитків. Саме такою є успішна історія з практики Вінницького офісу МПР.  

До Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» звернулася жителька Вінниці Світлана з проханням надати їй правову допомогу.

Суть звернення полягала в тому, що вона після смерті батька не могла оформити на своє ім’я земельну ділянку, яка належала померлому. І все через те, що у татовому свідоцтві про смерть та в Державному акті на право приватної власності на землю не співпадало написання по батькові: у першому документі було «Дмитрович», а у другому — «Дмитрієвич». Тому державний реєстратор відмовлявся провести державну реєстрацію права власності успадкованої земельної ділянки.

Як діяти в такій ситуації, жінці роз’яснив юрист Офісу Олександр Довбиш.

На фото: Олександр Довбиш,
юрист Вінницького офісу МПР.
  • Випадки, коли в різних правовстановлюючих документах містяться розбіжності у написанні тих чи інших даних (зокрема прізвища, імені, по батькові їхнього власника) трапляються доволі часто, — констатує юрист. Якщо організація, яка видала документ, не має можливості виправити допущену помилку за певних причин, то розв’язати ситуацію допоможе лише суд.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України , суд розглядає справи про «встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті».

Отже, саме із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів людині в такій ситуації слід звертатися до суду.

Варто зазначити, що пані Світлана отримала в Офісі не лише консультацію. Керівник організації, юрист «Подільського центру прав людини» Михайло Бардин підготував заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, а саме Державного акту на право приватної власності на землю особі, яка має в паспорті запис по-батькові «Дмитрович».

На фото: Михайло Бардин, юрист, керівник Вінницького офісу МПР.

Рішенням* Вінницького міського суду Вінницької області справа успішно вирішена.
Тепер жінка зможе стати законною спадкоємицею свого тата.

*Посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/101538731

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×