facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Місцевий індекс прав людини – на допомогу громадам: експерти МПР в ефірі Громадського радіо діляться результатами досліджень

Дата публікації: 04.02.2022

Щоп’ятниці правозахисники, експерти Місцевого індексу прав людини* обговорюють на Громадському радіо проблеми громад, виявлені під час моніторингових досліджень** за допомоги цього інноваційного інструменту. Учасники ефірів – представники організацій Мережі правового розвитку Тарас Щербатюк (ГО «Черкаський правозахисний центр») та Наталія Єсіна (ГО «Північна правозахисна група»).

На фото: експерти Місцевого індексу прав людини Наталія Єсіна і Тарас Щербатюк.

Моніторинги за використання Місцевого індексу прав людини  відбувалися зокрема за проектами «Посилення експертного потенціалу ОГС Донецької та Луганської областей для здійснення моніторингу доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях» та «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Під час моніторингів команди проєктів виявили кращі та невдалі практики місцевих владних рішень і сформували рекомендації для подолання знайдених прогалин. Зокрема про них, та й в цілому на тему розвитку громад, дотримання прав людини, співпрацю ОМС та НГО щотижня говорять учасники програм.

  • Ідея подібних ефірів виникла у розмові з ведучою програм Громадського радіо  Валентиною Троян, яка періодично цікавилася результатами нашого проєкту, –  говорить Наталія Єсіна. – У такому форматі ми співпрацюємо з грудня 2021 року, і вже маємо 4 тематичні ефіри.  Вони стануть у нагоді передусім представникам громад: як тим, що відносяться до ОМС та виконавчих органів, так і активним та ініціативним мешканцям.

Варто зазначити, що Тарас Щербатюк є також керівником Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, а Наталя Єсіна – координаторкою правопросвітнього напряму приймальні УГСПЛ на Сумщині.

  • В ефірах ми говоримо і про ті дослідження, які робили в Черкаській, Сумській області за вищезгаданими проєктами. За Місцевим індексом прав людини ми разом із Тарасом працюємо з 2018 року...Тому наша ініціативаговорити про розвиток громад, спираючись на набутий багаторічний досвід, на результати роботи та спостережень у громадах,  – додає Наталія Єсіна.

Обрати актуальну тему та послухати програми повністю можна за посиланнями:

  1. Хто відповідальний за безпечне та комфортне перебування дітей у школі? https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/khto-vidpovidal-nyy-za-bezpechne-ta-komfortne-perebuvannia-ditey-u-shkoli?fbclid=IwAR2j2tPlihidGXAX9GUN_HSEGVz99NOYM8rY-pwXjz-hBb2q1qjjr0_bYvA
  2. Публічна інформація: чому її «ховають» на сайтах місцевих громад? https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/publichna-informatsiia-chomu-ii-khovaiut-na-saytakh-mistsevykh-hromad
  3. Для чого місцева влада приймає програми «для галочки» і чи може громада корегувати їх? https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/dlia-choho-mistseva-vlada-pryymaie-prohramy-dlia-halochky-i-chy-mozhe-hromada-korehuvaty-ikh
  4. Безпека у громадах, і як місцеві жителі можуть долучатися до її формування https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/bezpeka-u-hromadakh-iak-mistsevi-zhyteli-mozhut-doluchytysia-do-ii-formuvannia
  5. Право на освіту в умовах пандемії: як його дотримуються у територіальних громадах? https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/pravo-na-osvitu-v-umovakh-pandemii-iak-yoho-dotrymuiut-sia-u-terytorial-nykh-hromadakh

Стежити за новими випусками програми запрошуємо на сайті Громадського радіо у розділі Подкасти.

*Місцевий індекс прав людини – інноваційний інструмент, розроблений Українською Гельсінською спілкою з прав людини та допрацьований для адаптації до місцевого контексту Мережею правового розвитку для підтримки і ефективного розвитку реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в Україні. Критерієм ефективності визнано такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин із державою.

Моніторинги населених пунктів проводять представники місцевих громадських об’єднань за координації та навчальної підтримки експертів Мережі правового розвитку та Української Гельсінської спілки з прав людини. Моніторинг передбачає виставлення бальної та відсоткової оцінки зусиллям місцевої влади з забезпечення прав людини у кожному напрямі оцінювання. За результатами кожного моніторингу місцева влада має перелік рекомендацій для покращення власної діяльності.

Розробка методології Місцевого індексу прав людини була реалізована за участі експертів Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спільнот експертів науковців та практиків місцевого самоврядування різних галузей прав людини. Було опрацьовано сучасні міжнародні моделі прав людини та їх оцінювання, узагальнено кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні, враховано специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×