facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Батько помер на окупованій території: як доньці отримати спадок

Дата публікації: 13.02.2017

Завдяки вчасній допомозі юристів мешканка Луганщини встигла вчасно звернутися до нотаріальної контори і отримати шанс законно успадкувати майнові права.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку Лілія Варакута* звернулася з проханням роз’яснити законний порядок спадкування. Пояснила, що має статус внутрішньо переміщеної особи, і що у жовтні місяці помер її батько, який проживав на території, не підконтрольній Україні.

Незадовго перед смертю тата, у серпні 2016 року, Лілія забрала старенького до себе, але все його майно залишилось на непідконтрольній території.

Юристка Офісу при ЛОО «Суспільна служба правової допомоги» Тетяна Ганьшина, розпитавши жінку про інші подробиці ситуації, також з’ясувала, що у серпні, коли Лілія забрала батька до себе, він отримав статус внутрішньо переміщеної особи. Та у зв’язку із сімейними обставинами вимушений був повернутися до себе додому, на непідконтрольну територію, де і помер у жовтні 2016-го.

Після смерті чоловіка рідні отримали всі необхідні довідки щодо встановлення факту його смерті. Але коли у грудні 2016 року звернулися до нотаріуса, той відмовив у заведені спадкової справи. Аргументував наступним: майно чоловіка яке підлягає спадкуванню, оскільки знаходиться на непідконтрольній Україні території.

Проаналізувавши норми чинного законодавства, юристка надала роз’яснення у відповідності до статті 91 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та затвердженого постановою КМУ 15.04.2015 року № 210 порядку реєстрації деяких спадкових справ у Спадковому реєстрі.

У разі, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів. Спадкова справа підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, – уточнює Тетяна Ганьшина.

Також юристка допомогла жінці скласти заяву до нотаріальної контори про спадкування за законом.

Нотаріус розглянув заяву і в результаті не знайшов підстав відмовити Лілії: спадкову справу щодо її випадку було заведено і зареєстровано у Спадковому реєстрі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×