Як переселенцю отримати соціальну допомогу на житлово-комунальні послуги
Дата публікації: 10.04.2017
Консультація, яку юристи Сєвєродонецького Офісу Мережі правового розвитку надали мешканці Луганщини, є алгоритмом дій для вимушених переселенців, які бажають оформити пільги на житлово-комунальні послуги.
До Офісу при НУО «Громадська платформа» Марина Федорченко* звернулася за розясненнями. Жінка розповіла, що переїхала до Сєвєродонецька з Донецької області, з території, не підконтрольній Україні. Її цікавило: чи має вона право на отримання соціальної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг?
Юрист Офісу Сергій Болдар роз’яснив, що оформити пільги цілком можливо і склав алгоритм дій.
– По перше, жінка повинна була зареєструватися у міграційній службі як вимушено переселена особа – відповідно до п.3 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505, – зазначив юрист.
Далі – покрокова інструкція для вимушених переселенців, які оформлюють пільги на житлово-комунальні послуги:
- Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї (далі – уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:
– для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884 грн на одну особу (члена сім’ї);
– для інвалідів – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
– для працездатних осіб – 442 грн на одну особу (члена сім’ї).
2. Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 грн.
3. Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.
4. Для призначення грошової допомоги на наступний 6-місячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
5. Відповідно до п.6 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли:
– будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
– будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Після цієї консультації пані Марина має всю необхідну інформацію, аби оформити і отримувати пільги на «комуналку». Також юрист запевнив, що у разі виникнення питань вона може завжди додатково звернутися по безоплатну правову допомогу – телефоном аб особисто.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.