Community policing у Херсоні. Запрацювала платформа тристоронньої співпраці «Безпечне місто»
Дата публікації: 27.02.2017
Учасники платформи шукають шляхи подолання труднощів у взаємодії поліції з громадою, вироблятимуть алгоритм співпраці.
21 лютого відбулася перша робоча зустріч громадськості та поліції у приміщенні Головного управління Національної поліції в Херсонській області. До складу групи запрошені всі, кому небайдужа тема безпеки у місті: представники органів місцевого самоврядування, освітніх закладів, установи та організації, що опікуються соціальними питаннями. У заході взяли участь представники патрульної поліції, дільничні районних відділень у м. Херсон та представники шести партнерських громадських організацій, які розробили проект «Безпечне місто: об’єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді».
Експерти ГО «Громадський центр «Нова генерація» повідомили учасників зустрічі про запуск опитування мешканців міста для здійснення громадської оцінки безпеки міст. Так, заплановано анкетування 300 респондентів методом face to face та опитування 50 мешканців у форматі фокус-групових інтерв’ю. У квітні 2017 року за результатами проведеної оцінки будуть сформульовані рекомендації для органів місцевого самоврядування та поліції міста Херсона із попередження злочинності, посилення правопорядку та місцевої безпеки.
Партнери з Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий простір» розповіли про свою роботу над алгоритмами поведінки в небезпечних ситуаціях. В ТОПі протидія насильству в сім’ї, поведінка у випадку крадіжки/грабежу та ДТП. Впродовж березня-квітня фахівці ІРЦ «Правовий простір» розроблять алгоритми дій, протестують їх та з травня 2017 поширюватимуть їх серед мешканців міста.
Співпраця патрульної поліції з громадськими організаціями не є новою, тож обговорення проходило у відкритій формі, відверто говорили про проблеми, з якими стикаються патрульні поліцейські під час забезпечення безпеки нашого міста. Приємними були враження від спілкування з дільничними офіцерами поліції. Вони брали активну участь в обговоренні планів проекту та визнали необхідність співпраці з громадськістю.
– Найцінніше, що винесла для себе з першої зустрічі,- це віра в успіх даного проекту. Це не ідеалізація можливостей громадськості, а бачення у інших учасників бажання діяти разом, досягти запланованих результатів на користь громади міста, – зазначила учасниця заходу Тетяна Лєнь.
Нагадаємо шість партнерських громадських організацій Херсона у вересні 2016 року підписали Меморандум про взаємодію у реалізації проекту «Безпечне місто: об’єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді»:
– ГО «Громадський центр «Нова генерація»,
– Херсонський обласний фонд милосердя та здоров’я,
– ГО ІРЦ «Правовий простір»,
– ХОЦ «Успішна жінка»,
– ГО «Херсонський клуб екстремальної журналістики»,
– Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області.
Проект виконується за підтримки Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.