Медіацію застосували, від конфлікту врятували
Дата публікації: 15.02.2017
Шлюборозлучний процес і розділ майна – зазвичай саме ці спори наповнені гострим конфліктом, емоційними переживаннями обох сторін, тому самостійно вирішити конфліктну ситуацію часто буває неможливо. Тоді в нагоді може бути медіація.
Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи звернулася сімейна пара, яка прожила 7 років у шлюбі, має 2 неповнолітніх дітей, але вирішила розійтися і розділити спільне майно.
Проблемним питанням сала квартира, придбана в шлюбі фактично за спільні гроші подружжя. Таке майно зазвичай ділиться навпіл. Спільне подальше проживання подружжя в квартирі категорично не розглядалося сторонами, а поділ квартири на 2 окремих – технічно був неможливим.
Зі слів пари, квартира була однаково важливою для обох сторін. Варіант продажу квартири і розділу отриманої суми чоловік і жінка відхилили одразу, оскільки кожен з них із задоволенням залишив би її за собою.
У даному випадку основним завданням процедури медіації стало безконфліктне вирішення ситуації, що склалася, зниження травмуючих наслідків як для дітей, так і для самої подружньої пари, створення умов для збереження майбутніх дружніх партнерських відносин вже після розлучення.
В результаті переговорів зі сторонами були встановлені дійсні причини конфлікту і небажання подружжя поступатися один одному. Чоловік не хотів поступатися дружині, тому що побоювався, що вона продасть квартиру, купить помешкання поменше, відповідно обділить дітей житловою площею, а залишок грошей просто витратить. Дружина ж не хотіла поступатися, адже боялася залишитися на вулиці з двома неповнолітніми доньками і без засобів існування.
Обговоривши всі деталі, за допомоги правника Чугуївського офісу Мережі правового розвитку сторони прийшли до наступного рішення: чоловік з’їжджає зі спірної квартири, в якій залишаються дружина і діти. Натомість право власності на нерухомість оформляється на дітей в рівних частинах. Також чоловік гарантує часткове матеріальне утримання сім’ї в обмін на безперешкодне спілкування з дітьми.
За результатами медіації – термін примирення зайняв 19 днів (з урахуванням переоформлення помешкання на дітей) – дружина «отримала» квартиру і гарантії матеріального забезпечення для дітей, а чоловік – запоруку «збереження» квартири за дітьми та безперешкодного спілкування з ними.
Довідка
Допомогу надано за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.