Кілька поширених фейків про вручення повісток під час мобілізації
Дата публікації: 12.06.2022
Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді нацбезпеки та оборони України на своєму Телеграм-каналі спростував кілька поширених фейків про вручення повісток під час мобілізації.
Зокрема незаконність вручення повісток на вулиці експерти називають Фейком. І роз’яснюють, що насправді «під час загальної мобілізації в Україні громадяни країни отримують повістки про призов на військову службу не лише за місцем проживання, роботи, а й на вулицях або ж на блокпостах. Такий формат не суперечить закону».
Водночас редакція сайту МПР має зазначити, що зміст наведеної цитати не є коректним, і ми спростували цю інформацію як недостовірну.
Раніше в одному з матеріалів про мобілізацію в Україні ми подавали коментар адвоката Олексія Носова про неоднозначність ситуації з виписуванням повісток «на коліні». На його думку, це може трактуватися як порушення законодавства.
«На мою думку — це максимально незаконно. У законі про мобілізацію є пряма норма, яка передбачає — повістку про виклик може виписувати тільки керівник територіального центру комплектування, за яким прописана особа. Тобто виписування повісток «на коліні» юридично можна трактувати як підробку документів. Тому що вони, як правило, уже підписані керівником, проте там немає даних особи. Це те саме, що повідомлення про підозру спочатку підписати у прокурора, а потім уже дані особи вписати. Це не відповідає принципам будь-якого процесу і загалом верховенства права», — аргументував адвокат.
Також у статті адвокат радить, що робити, якщо повістку виписали «на коліні».
Далі ЦПД розяснює, що отримання повістки не дорівнює обов’язковій відправці на фронт.
«У повістці визначається дата і час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик до військкомату – для перевірки даних громадянина і визначення його придатності до служби», – наголошують у відомстві.
І ще один фейк, які спростовує ресурс – це нібито можливість просто викинути повістку, сховатися від «в селі» – і ніхто не знайде.
«За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує кримінальна відповідальність від 3 до 5 років», – попереджають експерти.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.