Українцям спрощують процес фіксування зруйнованого і пошкодженого війною житла
Дата публікації: 15.06.2022
Уряд затвердив уніфіковану форму, що фіксуватиме збитки, завдані будинкам під час війни з росією. Руйнування верифікуватиме спеціальна комісія, а потім людина зможе побачити в застосунку Дії готовий документ, який підтверджує збитки.
Уряд затвердив єдину та уніфіковану форму, що фіксуватиме збитки, завдані житлу українців російськими військами. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Раніше, зазначив він, така довідка складалась у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, який підтверджує його збитки. Цим рішенням уряд закладає базу для майбутнього Реєстру пошкодженого майна.
Виступаючи 14 червня під час засідання уряду, прем’єр-міністр розповів, що російські війська зруйнували десятки тисяч домівок. За найменшими підрахунками, пошкоджено 45 млн м2 житла. Деякі міста та села зруйновані майже повністю.
За словами Шмигаля, вже створено спеціальну комісію, яка займатиметься аудитом збитків, завданих військовою агресією росії. Також уряд створить регіональні комісії на рівні громад, які заповнюватимуть акт з інформацією про тип пошкодження.
- Кожна комісія складатиметься з трьох людей, які заповнюють акт з інформацією про тип пошкодження. Чи ушкоджений фундамент, фасад, стіни, вікна, підлога, двері та інші конструкції. Все це фіксується і підтверджується цифровими підписами членів комісії. Всі нові акти будуть складені у цифровій формі через систему Дія. Всі попередні акти будуть відцифровані та внесені у відповідну базу. Відповідальним за реалізацію цього процесу і надалі будуть органи місцевої влади, – цитує Шмигаля ресурс УНІАН.
Прем’єр зазначив, що українці через Дію подали вже понад 206 тис заяв про пошкоджене та зруйноване житло. Всі ці заяви тепер передають відповідним органам на місцях. Руйнування верифікує комісія, і далі людина зможе побачити в Дії готовий документ, який підтверджує збитки.
Другим етапом цього процесу, зауважив глава уряду, є розробка уніфікованої розрахункової оцінки вартості збитків, над якою зараз працює Міністерство розвитку громад та територій.
- Наприклад, якщо в одному будинку стояли вікна різної категорії та вартості, то відшкодовуватись буде вартість майна за уніфікованим стандартом. Буде рахуватися середня ціна звичайних вікон, а не ціна, за якою кожне конкретне вікно купувалося раніше. Після того, як буде зроблена відповідна оцінка, то можна буде побачити загальну суму збитків по кожному об’єкту. У майбутньому саме така сума буде відшкодована людям, – пояснив Шмигаль.
Як подати заявку за пошкоджене війною майно у додатку Дія, читайте тут.
Як правильно провести техогляд пошкоджених війною будинків і чому це важливо – за посиланням.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.