Тимчасове житло для переселенців: алгоритм отримання (+аудіо)
Дата публікації: 23.08.2022
Про житло для ВПО, обов’язкові моменти при поселенні та роль органів місцевого самоврядування у процесі надання помешкань для переселенців в ефірі Громадського радіо розповів керівник ГО «Черкаський правозахисний центр», керівник громадської приймальні УГСПЛ у Черкасах Тарас Щербатюк.
- Коли людина приїжджає до нас з інших областей чи населених пунктів, де проводяться бойові дії, або ж міста перебувають в окупації, найперше, що треба — це отримати довідки внутрішньо переміщеної особи. Водночас потрібно стати на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання. Це обов’язкова умова, – зазначає Тарас Шербатюк.
І пояснив алгоритм отримання житла для ВПО:
- Отримати довідку ВПО (переселенцю та членам його родини).
- Піти до Центру надання адміністративних послуг і написати відповідну заяву для того, щоб людину поставили на облік як особу, яка потребує тимчасового житла.
Потрібні документи: копія паспорта, ідентифікаційного номера, довідка ВПО, акт обстеження технічного стану житлового приміщення, яке буде надаватися, довідки про доходи (можливо, знадобляться ще певні документи).
- Далі комісія в органі місцевого самоврядування повинна розглянути відповідну заяву та поставити заявника на облік.
- Після цього відповідна комісія при органах місцевого самоврядування має розглянути подані документи (протягом 30 днів).
- Коли людину візьмуть на облік, вона матиме всі законні права постійно звертатися до органів місцевого самоврядування з відповідними заявами, можливо, навіть скаргами, – додає юрист.
Зокрема йдеться про випадки, коли особі потрібно звернутися з проханням надати їй приміщення з Фонду тимчасового житла. Наприклад, у разі незаконного виселення, про яке ми писали в одному з наших матеріалів.
- У нинішній ситуації, коли людей просто на словах поселяють, а потім просто на словах виселяють, у людей законних підстав оскаржувати рішення місцевої влади немає. Якщо ж людина пройде відповідну процедуру, а потім вже місцева влада надасть по ордеру тимчасове житло цій людині, укладе договір на один рік, людина буде забезпечена житлом, і ніхто не матиме права її виселити (ну окрім певних моментів – порушень умов договору), – говорить Тарас Щербатюк.
Повністю розмову слухайте за посиланням.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.