Кадастровий номер земельної ділянки
Дата публікації: 10.07.2017
Кадастровий номер земельної ділянки – це своєрідний, унікальний (що не повторюється на території нашої держави) номер, формату ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ, який присвоюється виключно одній ділянці землі, яка має одне цільове призначення.
Присвоєння кадастрового номеру відбувається під час приватизації вами вашої ділянки, або якщо у вас є державний акт на право приватної власності на землю (старого зразка — виданого до 2003 року) чи діючий договір оренди.
Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці потрібно в таких випадках:
– Оформлення спадщини;
– Укладення договору дарування, міни та інших угод;
– Купівлі-продажу земельної ділянки
– Продажу житлового будинку чи будівлі, що знаходиться на земельній ділянці;
Кадастровий номер земельної ділянки визначається за принципом адміністративно-територіальної підлеглості території, на якій розташована земельна ділянка, визначається його кадастровий номер.
Під час присвоєння вашій земельній ділянці кадастрового номеру обов’язковим етапом є внесення повної і достовірної інформації про нього до бази Державного земельного кадастру. Кадастровий номер, після присвоєння зберігається на весь час існування земельної ділянки як єдиного цілого (до поділу або об’єднання).
Кадастровий номер ідентифікує земельну ділянку та зберігається упродовж всього терміну її існування. При цьому зміна власника не тягне за собою зміну кадастрового номера. Кадастровий номер можна змінити у випадках розділу земельної ділянки, об’єднання з іншою земельною ділянкою, перепідпорядкування земельної ділянки іншій адміністративно-територіальній одиниці.
Присвоєння кадастрового номера є дуже важливим, адже це з одного боку захистить власника від земельних махінацій, а з іншого вирішить усі суперечки, які виникають навколо продажу нерухомості, що розташована на неприватизованій землі.
Як отримати кадастровий номер земельної ділянки?
Землевпорядні проектні організації виконують комплекс основних робіт по підготовці необхідної та достовірної інформації про вашу земельну ділянку, та внесенню її в базу земельного кадастру України, а саме:
– кадастрова зйомка вашої земельної ділянки з прив’язкою до місцевості;
– підготовка землевпорядної технічної документації;
– створення обмінного xml файлу, в якому знаходиться вся необхідна інформація про вашу земельну ділянку і про вас, як її власника;
– погодження підготовленої документації в територіальному органі держгеокадастру (за місцем розташування вашої ділянки), і як результат присвоєння земельній ділянці правильного кадастрового номеру.
Весь процес присвоєння вашій ділянці відповідного кадастрового номеру виконується у стислі строки .У результаті виконаних робіт, Ви отримуєте витяг з державного земельного кадастру.
Щоб отримати кадастровий номер для земельної ділянки необхідно:
- Замовити послугу в офісі землевпорядної організації та укласти договір
- Фахівці компанії проводять геодезичну зйомкуземельної ділянки на місцевості, визначають точні координати, розробляють кадастровий план ділянки та формують технічну документацію для присвоєння кадастрового номеру;
- Через термін, який зазначений в договорі – Замовник, оплативши послугу, отримує готову технічну документацію, погоджує її та подає на реєстрацію у відділ Держгеокадастру через ЦНАП;
- Через 14 днів після реєстрації, Замовник отримує витяг із державного земельного кадаструіз зазначенням кадастрового номеру;
Ціна (вартість) присвоєння кадастрового номеру земельної ділянки – залежить від багатьох факторів та терміновості.
На даний час на ринку землевпорядних послуг в Україні, ціна (вартість) виготовлення кадастрового номеру складає від 2500 грн і більше.
Перелік необхідних документів, які повинен надати замовник для отримання кадастрового номеру:
- Рішення сільської\селищної\міської ради про надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок, які є в користуванні громадянина згідно обліку;
- Довідка від сільської ради про користування земельною ділянкою (площа, з якого часу, на підставі якого рішення користується) за її місцезнаходженням;
- Схема розміщення земельної ділянки (викопіювання)- надає сільський землевпорядник або управління Держземагенства;
- Довідка з місця проживання про те , що особа набула права власності в межах норм приватизації;
- Копія паспорту (1,2,11 ст.), ідентифікаційного номеру;
- Копія документу, що посвідчує право власності на будівлі, розташовані на земельній ділянці . копія технічного паспорту, свідоцтво на право власності на будівлю (нотаріально засвідчене) або копія будівельного паспорту.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Прикріплені файли
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Поширте у соцмережах
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.