Питання — відповідь: Як нараховують страхову пенсію по втраті годувальника на трьох дітей
Дата публікації: 04.05.2023
«Родина з трьома дітьми під час війни втратила годувальника: як нараховують у цьому випадку страхову пенсію?». З таким запитанням до Вижницької ГО «Комітет виборців» звернулася пані Юлія з с. Долішній Шепіт Чернівецької області. Юристка організації Валентина Ткач подає роз’яснення.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, якщо годувальник на день смерті набув необхідний страховий стаж тривалістю від 1 до 15 років, в залежності від віку годувальника на час смерті.
Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.
Щодо розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника, то на двох і більше дітей це 100% розміру пенсії за віком померлого годувальника. Водночас, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат не сягає на трьох і більше членів сім’ї 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна допомога до пенсії. Розмір цей вираховується з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною і щомісячною доплатою до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам родин шахтарів, смерть яких настала через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання.
Сума допомоги дорівнює сумі, якої не вистачає до вказаних розмірів (постанова Кабінету Міністрів від 26.03.2008 № 256 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»). Тобто щомісячний розмір пенсійної виплати на трьох дітей не може бути меншим, ніж 3 139,50 грн (2093 грн х 150 %, де 2093 — розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.