Пільги на житлово-комунальні послуги
Дата публікації: 10.07.2017
Реалізація права на пільги на житлово-комунальні послуги. Поради для учасників бойових дій, інвалідів війни.
Для отримання пільг на житлово-комунальні послуги учаснику бойових дій, інваліду війни необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання з метою внесення запису про них до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. При цьому потрібно надати:
* паспорт (оригінал і копії 1,2,11,12 сторінки);
* документи, що підтверджують право на пільги – в даному випадку посвідчення «Учасник бойових дій» або «Інвалід війни» (оригінали та їх копії);
* ідентифікаційний номер (оригінал та копію);
* довідку про склад сім’ї;
* надати інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких пільговик має пільги та реально ними користується;
* інші документи та їх копії на осіб, які мають право отримувати пільги, як члени сім’ї пільговика (паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей, рішення про встановлення опіки чи піклування тощо).
ХТО НАЛЕЖИТЬ ДО КАТЕГОРІЇ “ЧЛЕН СІМ’Ї ПІЛЬГОВИКА”
При наданні пільг до членів сім’ї пільговика належать:
- дружина (чоловік);
- неповнолітні діти (до 18 років);
- неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
- особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
- непрацездатні батьки;
- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
Варто знати! У разі зміни місця проживання пільговик знімається з обліку у відповідному відділі соціального захисту населення за місцем попереднього проживання та стає на облік за новим місцем проживання.
УВАГА!!! У разі коли пільговик проживає не за місцем зареєстрованого місця проживання, він має повідомити про це управління соціального захисту населення та стати на облік за фактичним місцем проживання, та надалі отримувати пільги за фактичним місцем проживання за рішенням комісії створеної при райдержадміністраціях або міських радах.
Факт проживання не за місцем реєстрації підтверджується шляхом обстеження матеріально-побутових умов, за результатами якого складається відповідний акт про фактичне місце проживання пільговика, який і є підставою для подання документів на розгляд Комісії. Даний акт можуть скласти представники житлово-комунальної контори, управління соціального захисту населення тощо.
Варто звернути окрему увагу на необхідність вчасно ( протягом десяти днів) повідомляти управління соціального захисту населення про всі зміни та уточнення, які відбуваються у сім’ї пільговика та впливають на надання відповідних пільг.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.