Будинок наш. А земля під ним чия?
Дата публікації: 27.07.2017
Як повідомляє ГО “Центр зростання громад”, за безоплатною правовою допомогою до Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернувся Дмитрук Петро*. Проблема, яка постала перед чоловіком – поділ майна при розлученні, яке подружжя нажило за 12 років спільного життя.
Петро обмінявся обітницями з колишньою дружиною Мариною* ще в 2004 році. Щоб подружжя мало свій власний куточок, бабуся подарувала внучці земельну ділянку. І справді, по-трохи молода сім’я почала будувати на ній дім та облаштовувати спільний побут.
З часом, стосунки чоловіка та дружини почали погіршуватись і подружжя вирішило розлучитись. Дітей Петро та Марина не мали, тому розлучились швидко та без зайвої бюрократичної тяганини.
Проблемою стали будинок, який Дмитруки побудували за час спільного сімейного життя, та земельна ділянка, на якій він стояв. Якщо з будинком було все зрозуміло: будували разом, тому кожен має право на його частку, то земельна ділянка стала каменем спотикання. Ділянка дісталась Марині від бабусі і колишній чоловік дійсно не мав до неї відношення, проте, на ній вже стояв будинок, половина якого по-закону належала чоловіку.
Окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність, є його особистою приватною власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя. Чому? Оскільки це не є спільно нажитим майном. І все ж, якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, що є спільною сумісною власністю подружжя, то в разі поділу будинку до особи, яка не мала права власності на земельну ділянку переходить частка в розмірі права власності на будинок.
Взаємної згоди щодо поділу майна подружжя так і не дійшло, тому голова ГО «Центр зростання громад» Надія Клімук підготувала позовну заяву до суду про поділ майна між колишнім подружжям на рівних частках. Позов судом задоволено повністю.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Автор: проектний менеджер ГО «Центр зростання громад» Неля Чеханюк
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.