Ідеш захищати Україну – повідом про це банк-кредитор
Дата публікації: 10.08.2017
Військовослужбовці, які йдуть до Збройних сил України за призовом або за контрактом, не позбавляються кредиторської заборгованості перед банками. Що робити, аби претензії фінансової установи, а надто погрози щодо відсотків та штрафів не отримували близькі захисника, пояснює юрист Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий Простір» Сергій Плахотнюк.
До офісу Херсонського Офісу Мережі правового розвитку звернулася Людмила Коваленко* – мати діючого військовослужбовця за контрактом. Розповіла, що її син отримав кредит у Райффазен Банку Аваль. Але він не може виконати вчасно кредитні зобов’язання вчасно, оскільки знаходиться в зоні АТО.
Тепер на адресу метері надходять листи з банку з вимогою погасити кредит. До того ж установа повідомляє, що за кредитом продовжують нараховуватися відсотки і штрафні санкції.
Юрист ІРЦ «Правовий Простір» Сергій Плахотнюк надав консультацію мамі військовослужбовця. Пояснив, що на час проходження ним військової служби банк не має права нараховувати відсотки та штрафні санкції за кредитом.
«Згідно з п. 15 ст. 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються», – пояснив юрист.
Відтак порекомендував пані Людмилі звернутися до відділення банку з листом про зупинення нарахування та надати установі підтверджувальні документи:
– копію військового квитка або довідку з військової частини,
– мобілізаційне розпорядження або копію контракту.
– Таким чином можна вирішити проблему на рівні звернення, – коментує Сергій Плахотнюк.
Рекомендуємо всім військовослужбовцям, які мають невиконані кредитні зобов’язання, завчасно інформувати банки: одразу після мобілізації чи укладання контракту письмово повідомляти дирекцію відповідного банку про це. Тоді й рідні військових уникнуть подібних неприємних ситуацій.
* Ім’я змінено з етичних міркувань.
Автор: Олена Орлова, ІРЦ “Правовий простір”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.