Переселенка зможе відновити знищений війною паспорт і отримати статус ВПО
Дата публікації: 26.07.2023
З пані Тамілою*, переселенкою з Краматорського району, юристи ГО «Молодіжний ініціативний центр» познайомилися під час виїзного консультування. Війна відібрала в неї мирне життя на Донеччині та рідний дім, у якому згоріли всі документи…
Жінка звернулася з питанням про встановлення юридичного факту, а саме про те, що вона постійно проживала на території України станом на 13.11.1991 р. Без цього вона не могла відновити паспорт та отримати статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
Пані Таміла народилася в середині 1970-х років в одному з сіл Артемівського району Донецької області. З 1987 року була зареєстрована, проживала та працювала в одному з колгоспів Бахмутського району. На початку 2000-х разом із родиною переїхала до Краматорського району Донецької області, де її і застала повномасштабна війна. Внаслідок влучання снаряду будинок пані Таміли було повністю зруйновано, з ним згоріли й усі документи. Евакуаційним потягом жінка дісталася до Львова, а звідти — до Белзької громади Львівської області, де і мешкає зараз.
Ознайомившись із ситуацією, юристи ГО «Молодіжний ініціативний центр», запропонували жінці звернутися до партнерів організації: Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де вона отримала вторинну правову допомоги, оскільки питання можна було вирішити тільки через суд.
Варто зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України, в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
В результаті 7 липня 2023 року Сокальський районний суд Львівської області виніс ухвалу про призначення справи до розгляду про встановлення факту проживання на території України. А 11 липня — виніс рішення щодо встановлення факту, який має юридичне значення, а саме про те, що пані Таміла, яка народилася в селищі N Артемівського району Донецької області, постійно проживала на території України станом на 13.11.1991 року.
Приклад цієї успішної історії підтверджує, що механізм перенаправлення клієнтів, напрацьований ГО «Молодіжний ініціативний центр» і Червоноградським міським центром з надання БВПД, уже не вперше доводить дієвість співпраці між громадським сектором і державними установами, резюмують юристи організації.
* Ім’я змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.