Квартиру батьки подарували і виїхали за кордон. Питання з пропискою лишилось
Дата публікації: 01.09.2017
Батьки подарували сину квартиру і назавжди виїхали до іншої країни. Проте, з житла так і не виписались. Вирішити питання з пропискою чоловік звернувся до юристів Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад».
Демченко Євген* є власником квартири в м. Ковелі. Цю житлову площу ще в радянські часи отримали його батьки від держави. Проте так ніколи в ній і не проживали, були лише формально зареєстровані. 15 років тому Іван та Марія* вирішили залишити Україну і переїхати на постійне місце проживання до Російської Федерації. Там у них живе ще один син, рідний брат Євгена.
Щоб син точно знав, що квартира в Ковелі залишиться йому, батьки офіційно оформили договір дарування на Євгена. Проте, так і не виписались з квартири. Усі ці роки ніхто про це і не задумувався. Але коли ціни на комунальні платежі різко зросли, Євген таки вирішив, що пора все офомити належним чином. Батьки сказали, що повертатись жити в Україну вони вже не будуть. І погоджувались з тим, що треба врешті виписатись з квартири.
Євген звернувся в Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ковельської міської ради. Проте, спеціалісти в Центрі повідомили, що для виписки Демченко Івана* та Марії* потрібна їх фізична присутність тут. Євген пояснив, що батьки вже пенсійного віку і за станом здоров’я не зможуть приїхати в Україну, адже дорога для них буде довга та важка. Зрозумівши проблему чоловіка, в Центрі Євгену порадили зняти батьків із реєстраційного обліку в судому порядку.
Для складання позовної заяви до суду Демченко Євген звернувся за допомогою до Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад». Голова організації Надія Клімук підготувала позовну заяву до суду про припинення права користування житловим приміщенням, посилаючись на статю 71 Житлового Кодексу України. В ній зазначено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Двоє сусідів на засіданні суду підтвердили, що батьки Євгена дійсно ніколи не проживали в цій квартирі. В житловому приміщенні зареєстровані та постійно проживають Демченко Євген, його дружина та двоє дітей. Також, право власності на нерухоме майно Демченка Дмитра підтверджувалось витягом про реєстрацію права приватної власності.
Позов судом було задоволено повністю та визнано Демченко Івана* та Марію* такими, що втратили право на користування квартирою в м. Ковелі.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
Автор: проектний менеджер ГО «Центр зростання громад» Неля Чеханюк
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.