Знайшлася зникла в Туреччині українка
Дата публікації: 05.09.2017
Українка поїхала до Туреччини на заробітки і зникла. Пошуком дівчини зайнялася її подруга. Дівчина за порадою юристки Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку постійно тримала справу під контролем та телефонувала у різні інстанції: як в Україні, так і за кордоном. Через наполегливість подруги та надану їй грамотну правову підтримку зниклу товаришку все ж вдалося розшукати та повернути додому.
Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, до Офісу при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини звернулася Юлія Сапіга*. Розповіла, що її подруга Настя* у квітні вже не вперше поїхала до Туреччини на заробітки і зникла. 6 серпня дівчина телефонувала подругам: повідомила, що вже купила квитки та збирається додому. Проте до 20 серпня так і не з’явилася.
Дівчата почали бити на сполох. Оскільки мама та бабуся Насті дуже хворіють, пошуки на себе взяла Юля. Дівчина подала заяву про зникнення до поліції. Однак тут на неї чекало розчарування. Заяву рідних прийняли, спочатку передали слідчому поліції, потім передали справу до відділу Інтерполу… Час йшов, а жодних новин не було.
У відчаї Юля телефонувала у всі державні органи, однак допомоги ніде не знаходила. Доки у міграційній службі не порадили звернутись до Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку, що Юля і зробила. Юристка Офісу Наталія Кулікова порекомендувала дівчині особисто контролювати увесь процес пошуків та дії поліцейських, постійно про себе нагадуючи.
Також було вирішено звернутись безпосередньо до міжнародних організацій з проханням про допомогу, і перш за все – до Консульства України в Туреччині.
Проте була проблема – ніхто з рідних не знав, куди саме поїхала Настя, де працювала, хоча б в якому місті. Як виявилося, дівчина нікому про це не говорила. Після опитування знайомих, нової інформації про роботу Насті не з’явилося.
– Єдине, що змогли з’ясувати – це місто, з якого дівчина надсилала кошти матері, та місто, в якому її останній раз бачили. Але це були абсолютно різні передмістя Стамбула…, – розповідає юристка Офісу Наталія Кулікова.
Юля почала обдзвонювати державні структури в Стамбулі та постійно була на зв’язку з правницею Офісу. Зусилля юристки та подруги не були даремними – Настя знайшлась. Вона перебувала в лікарні без речей, паспорту та грошей. З’ясувалось, що дівчина має проблеми, пов’язані з психічним здоров’ям.
– Завдяки Консулу України в Туреччині Настю змогли забрати в Україну. Їй зробили тимчасову посвідку на виїзд, та забезпечили трансфер до аеропорту та квиток до України,– зазначила правниця Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку.
Таким чином, завдяки спільним зусиллям рідних, подруги та юристки Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Настю знайшли та повернули в Україну, де вже потрібно далі допомагати їй повернутися до реального життя вдома.
Коментар юристки Наталії Кулікової
Наталія Кулікова, правниця Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку. Фото: ІРЦ “Правовий Простір”
Якщо ваші рідні зникли за кордоном, перш за все подавайте заяву про зникнення до поліції, але не чекайте, що все зроблять за вас: одразу телефонуйте до консульства чи посольства України в країні перебування зниклого та просіть допомоги! Не забувайте при виїзді за кордон про головне: у ваших близьких та рідних обов’язково має бути інформація про ваше місцезнаходження або перебування, аби за необхідності можна було вам допомогти. Будьте пильні та обережні!
Автор Олександра Єрмолаєва, ІРЦ “Правовий Простір”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.