У нове життя — зі «старими друзями»: юристи допомагають родині переселенців адаптуватися на новому місці
Дата публікації: 06.09.2023
До міста Дніпро Володимира та Ірину Доценків* вимусила переїхати повномасштабна війна. Вибратися з рідного Сєвєродонецька змогли лише з другої спроби. Виїжджали через росію та країни Прибалтики. Але точно знали, що хотіли їхати саме до Дніпра: їм завжди подобалося це місто, та й від рідної Луганщини недалеко…
До війни Володимир працював слюсарем, Ірина доглядала дворічного сина і готувалася вдруге стати матір’ю. Та 24 лютого 2022-го все змінилося. Почалася повномасштабна війна. Розгублені Доценки вирішили переміщуватися до Дніпра, але не знали, куди і до кого там звертатися. Однак згадали, що колись в Сєверодонецьку їх підтримувала ГО «Суспільна служба правової допомоги».
Варто зазначити, що у квітні 2022 року організація релокувалася до міста Павлоград і зараз допомагає мешканцям громад Дніпропетровської області.
- До війни кілька разів ми надавали цій молодій родині правову та іншу соціально важливу допомогу. Тому першим ділом Володимир та Ірина зателефонували в нашу організацію, щоб дізнатися, чи можемо ми допомогти цього разу, — ділиться юрист організації Олексій Кормілецький.
У «Суспільній службі правової допомоги» Доценкам підібрали оптимальний маршрут із Сєвєродонецька, допомогли знайти квартиру в оренду, а по приїзду — отримати статус ВПО, завдяки чому сім’я отримала грошові виплати від держави.
- Також перед родиною стояла проблема правового характеру, зокрема Доценки загубили свідоцтво про народження своєї дитини. Після наданих нами консультацій документ було відновлено, — пояснює юрист.
І додає, що сьогодні переселенці, нові мешканці Дніпра Володимир та Ірина хочуть і надалі інтегруватися в життя приймаючої громади. Чоловік вирішив навчатися та отримати нову спеціальність, а жінка продовжує виховувати первістка і чекає на другого малюка.
* Імена та прізвище змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.