Дієвій інтеграції учасників АТО на рівні громад сприятимуть правозахисники
Дата публікації: 15.09.2017
Новий проект, що втілюватимуть кілька партнерських громадських організацій, націлений на те, щоб учасники АТО та члени їх сімей змогли навчитися самостійно захищати свої права, вирішувати психологічні проблеми. Проект також сприятиме дієвій інтеграції військовослужбовців на рівні громад.
Згідно з офіційними даними Міністерства оборони України, статус учасника бойових дій від початку війни на Донбасі отримали 205 864 військовослужбовці та працівники Збройних сил України (дані на 10 червня 2017 року).
Однак офіційна статистика не включає тих осіб, що зіткнулися з проблемами в процесі набуття статусу ветерана війни (в тому числі – учасника війни, інваліда війни, учасника бойових дій) і ще досі не мають посвідчення.
Сьогодні склалась ситуація, за якої учасники АТО та члени їх сімей потребують комплексної юридичної та психологічної допомоги. В мережі Інтернет та в ЗМІ міститься чимало інформації щодо пільг учасників АТО, порад щодо їх психологічної та соціальної реабілітації, але інформація не структурована, виникають сумніви щодо її достовірності. Повертаючись із зони АТО, демобілізовані військовослужбовці часто знаходяться у фактичній «ізоляції» від суспільства.
Ледь не в кожній громаді є учасники АТО, які не можуть самостійно вирішити свої проблеми, не можуть налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування та органами державної влади. Вирішити всі проблеми учасників АТО на рівні держави неможливо, адже специфічні потреби ветерани мають на рівні громад.
Отже, нагальною є необхідність формування в учасників АТО свідомого та відповідального ставлення до участі в житті громади, з метою вирішення власних юридичних та психологічних проблем, а також проблем інших членів громади на системному рівні.
Провідником ініціативи «Посилення правової спроможності та соціально-психологічна інтеграція учасників АТО та членів їх сімей на рівні територіальних громад» виступила громадська організація «Подільська правова ліга» (Хмельницький).
На Харківщині заходи проекту втілюватиме Чугуївська правозахисна група. Також партнерськими організаціями, що братимуть участь у реалізації проекту, є: Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського, Інформаційний ресурсний центр «Правовий Простір», Центр зростання громад, Правова єдність та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. Ініціатива підтримана Міжнародним фондом «Відродження».
Діяльність у межах проекту буде здійснюватись у двох напрямах – надання безоплатної правової допомоги та правова просвіта.
У напрямку надання безоплатної правової допомоги плануються наступні заходи:
1) організація виїзних прийомів у місцях компактного розміщення учасників АТО;
2) визначення пріоритетних проблем учасників АТО і членів їх сімей на рівні громад та їх групове вирішення;
3) систематизація інформації про цільові програми в громадах; направлення запитів про наявність та виконання цільових програм; оцінка і аналіз ефективності програм, розробка рекомендацій щодо їх вдосконалення.
У напрямку правової просвіти плануються такі заходи:
1) налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування, органами державної влади, організаціями ветеранів війни, волонтерами;
2) проведення одноденних виїзних тренінгів на базі територіальних громад у різних регіонах України (Хмельницька, Київська, Чернігівська, Харківська, Херсонська та Волинська області);
3) організація школи для громадських активістів серед учасників АТО на місцях;
4) розробка дорожніх карт для учасників АТО із залученням найактивніших із них до процесу розробки дорожньої карти та поширення їх серед цільової аудиторії.
Очікується, що в результаті реалізації проекту учасники АТО та члени їх сімей зможуть навчитися самостійно захищати свої права, вирішувати психологічні проблеми, проект сприятиме дієвій інтеграції військовослужбовців на рівні громад.
Автор Георгій Кобзар, Чугуївська правозахисна група
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.