Експерти Мережі у Тульчині зацікавили місцеву владу у співпраці
Дата публікації: 25.09.2017
Зустріч представників Тульчинської об`єднаної територіальної громади відбулася 22 вересня 2017 року.
Серед присутніх – представники Тульчинської ОТГ, місцевих громадських організацій, центральної районної лікарні. Також були запрошені експерти Олена Черній та Володимир Шеремета.
Експерт Мережі правового розвитку Віталій Дорох презентує результати проекту у Тульчинській об’єднаній територіальній громаді
Експерт Мережі правового розвитку Віталій Дорох презентував діяльність Мережі, акцентувавши увагу на напрямках її діяльності, зокрема, що стосується розвитку громад. Окрема увага була приділена актуальному проекту «Посилення спроможності місцевого самоврядування через моніторинг проблем у громадах та аналіз ефективності місцевої бюджетної політики у Волинській, Харківській та Вінницькій областях».
Віталій Дорох доповів про методику та інструментарій дослідження проблем в громадах, які було застосовано в Тульчинській ОТГ, зокрема це:
- проведені інтерв’ю з керівництвом громади;
- фокус-групові дослідження;
- аналіз відповідей на запити на інформацію тощо.
Під час жвавої дискусії учасники обговорювали причини виникнення окремих проблем у громаді, зокрема, що стосувалися бібліотечної сфери, медицини, водопостачання у мікрорайоні ПТУ, причин та наслідків створення Тульчинської ОТГ. Серед пропозицій щодо вирішення цих проблем, Віталій Дороз вказав наступні:
- провести інвентаризацію житлової та нежитлової нерухомості;
- переглянути ефективність надходжень до бюджету від оренди комунального майна;
- розглянути можливість передачі в оренду наявних на території громади водних об’єктів;
- виділити кошти на проведення соціологічних досліджень, що дасть змогу отримувати статистичну інформацію, якої зараз ОТГ не має (по ФОПам, по працюючим, по обсягам виробництва тощо);
- провести інвентаризацію земель з метою виявлення ділянок, які можна здати в оренду, а які – продати, тощо.
Окремо учасникам було презентовано пропозиції, реалізація яких дозволила б стимулювати розвиток підприємництва, що, в довгостроковій перспективі, дозволить збільшити надходження до бюджету:
1. приділити увагу збалансуванню місцевих податків та зборів;
2. провести аналіз доцільності розширення мережі бібліотечних закладів в віддалені села громади, розширити перелік послуг, які надають бібліотеки;
3. для вирішення проблем з безпритульними собаками провести аналіз ситуації та вивчити економічну доцільність створення або комунального підприємства, яке б виконувало функції притулку та проведення стерилізації тварин, або виділення коштів для проведення стерилізації сторонніми підрядниками;
4. зважаючи на значний туристичний потенціал, розробити окрему стратегію розвитку туризму в Тульчинській ОТГ;
5. провести аналіз регуляторних актів на наявність корупціогенних чинників;
6. створити реєстр активів територіальної громади та візуалізувати його через окремий інтернет-ресурс як “карту громади”, де нанесено всі земельні ділянки, приміщення та окремі будівлі, які можна отримати в оренду або купити;
7. провести роботу з підприємцями з метою виявлення регуляторних бар’єрів, які заважають розвитку підприємництва в громаді (експерт Олена Черній презентувала досвід громадської організації «ПРАВО» щодо розробки та реалізації Дорожньої карти розвитку підприємництва в місті Хмільнику, зробивши акцент на тому, яким чином залучали до діалогу представників підприємницького середовища);
8. провести моніторинг ситуації в громаді та визначити, які сфери потребують регулювання для забезпечення чесної конкуренції;
9. провести моніторинг ефективності здійснення закупівель за бюджетні кошти, особливо підпорогових.
Під час дискусії щодо останнього питання, учасники зазначили, що електронна система публічних закупівель ProZorro – це дуже добре, але є одне «але». Після того, як було запроваджено закупівлі через цю систему, виявилося, що місцевий бізнес просто не був до цього готовий. На практиці вийшло так, що в закупівлях брали участь представники з інших міст, перемагали в місцевих закупівлях, а податки сплачували в своїх громадах. Зважаючи на це, учасники погодилися, що потрібно проводити навчання як для представників тендерних комітетів, так і для представників місцевої бізнес-спільноти щодо продажів через ProZorro. На думку учасників це забезпечить чесну конкуренцію, додатково – дасть можливість заробляти місцевим підприємцям, які зможуть конкурувати з іногородніми через менші логістичні витрати.
фото: stock-up
Після презентації продовжилася дискусія, під час якої учасники обговорили залежність доходів міського бюджету від наявності чи відсутності регуляторних бар’єрів та величини ставок місцевих податків та зборів. Окремо обговорювалися питання ролі місцевої влади в розвитку різних сфер, зокрема підприємництва та туризму.
За підсумками проведення заходу вдалося зацікавити представників місцевої влади у розробці та реалізації спільних проектів, спрямованих на вирішення виявлених проблем. Також було окремо обговорено перспективи розробки Дорожньої карти розвитку підприємництва на території Тульчинської ОТГ та підготовки Стратегії розвитку туризму в громаді.
Захід відбувся у рамках проекту «Посилення спроможності місцевого самоврядування через моніторинг проблем у громадах та аналіз ефективності місцевої бюджетної політики у Волинській, Харківській та Вінницькій областях» та спільного виконання з Центром політико-правових реформ проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.