Як повернути посвідчення водія, якого позбавили права керування за водіння в нетверезому стані
Дата публікації: 25.10.2023
«Як я можу повернути своє посвідчення водія, якщо мене позбавили права керування за водіння у стані алкогольного спʼяніння?». На запитання мешканця Червоноградського району Львівської області відповідає юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр» Андрій Мицак.
Якщо вас позбавили водійського посвідчення та права користування транспортним засобом відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) — Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції — ви маєте звернутися в сервісний центр МВС (будь-який, незалежно від місця реєстрації) та скласти теоретичний та практичний іспити.
Це слід робити після закінчення строку постанови про позбавлення права користування транспортним засобом та вилучення водійського посвідчення.
Водій має надати такий пакет документів:
- Паспорт громадянина України.
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (раніше індивідуальний податковий номер (ІПН)) (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання надається разом з довідкою або витягом про місце проживання).
У разі відсутності вищевказаних документів можна подати:
- Паспорт громадянина
України для виїзду за кордон* (надається
разом із довідкою або витягом про місце проживання).
- Тимчасове посвідчення громадянина України.
- Посвідку на постійне проживання.
- Посвідку на тимчасове проживання.
- Посвідчення біженця.
- Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.
- Посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (його можна пред’явити в електронній формі в застосунку Дія.).
Якщо в зазначених документах немає відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи, ВПО додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі в застосунку Дія, зокрема з використанням мобільного додатка.
3. Копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
4. Медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом (для тих, кого позбавлено посвідчення водія за керування транспортним засобом у стані алкогольного наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції);
Також водій має оплатити послугу.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.