Працівник шкідливого виробництва відстояв право достроково вийти на пенсію
Дата публікації: 03.11.2023
Пан Василь, мешканець Вінниці, все
життя пропрацював на одному з заводів хімічної промисловості. Його робота була
пов’язана з особливо шкідливими умовами праці. Досягнувши 50 років, чоловік подав
заяву до місцевого управління Пенсійного фонду з проханням призначити йому
пенсію на пільгових умовах.
Проте у відомстві йому відмовили…
Причиною відмови Пенсійний фонд назвав відсутність у пана Василя необхідного стажу роботи зі шкідливими та важкими умовами праці за списком №1*. Період, який не був зарахований до його трудового стажу, становив понад 10 років.
Чоловік із таким рішенням не погодився і звернувся за допомогою до Вінницької ГО «Подільський центр прав людини».
Вивчивши ситуацію, юрист організації Олександр Довбиш підготував і подав до окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання рішення Пенсійного фонду протиправним та про зобов’язання вчинити дії, тобто зарахувати пану Василеві стаж і призначити пенсію та виплати.
Коментує юрист

Відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», людина має право на пенсію за віком на пільгових умовах, якщо вона працювала на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. А також за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах — після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків (з них не менше 10 років на зазначених роботах) і не менше 20 років у жінок (з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах).
В результаті Вінницький окружний адміністративний суд визнав, що Пенсійний фонд протиправно відмовив позивачу у призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Позов було задоволено повністю. Суд зобов’язав* Головне управління ПФУ у Вінницькій області зарахувати до пільгового стажу чоловіка період роботи тривалістю понад 10 років, а також призначити та виплачувати йому пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1.
* У даному випадку йдеться про Список N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
**Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/114357573
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
Чат-бот
Поставте питання через LawLink Bot в будь-який зручний спосіб. LawLink Bot — це розумний та цифровий юридичний помічник, якого створила Мережа правового розвитку.

Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.