facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Побили правоохоронці: суд визнав бездіяльність прокуратури

Дата публікації: 02.11.2017

На Івано-Франківщині чоловіка побили правоохоронці. Його скаргу, направлену до відділу внутрішньої безпеки поліції, перенаправили до прокуратури, де у діях правоохоронців складу злочину не побачили. Коли чоловік звернувся до прокуратури з вимогою внести кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань – йому відмовили. Хтось інший махнув би рукою та більше нікуди не звертався, посилаючись на те, що все одно нічого не вийде. Проте чоловік на цьому не зупинився. Завдяки професійній підтримці юриста Івано-Франкіського Офісу Мережі правового розвитку Ярослава Васютина, йому вдалося довести бездіяльність прокуратури у суді. Відомості про побиття чоловіка внесуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, до Івано-Франківського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Станіславська правозахисна група” за безоплатною юридичною допомогою звернувся Микола Чорний*. Розповів, що у травні 2017 року після сварки з дружиною на подвір’ї власного будинку його жорстоко побили троє працівників правоохоронних органів. Чоловік стверджує, що поліцейські били його по ребрах, по ногах та руках, двічі бризкали в очі невідомою речовиною.

Після побиття він звернувся до лікарні, де пробув на денному стаціонарі 4 дні, що підтверджує виписка з медичної картки стаціонарного хворого.

Коли чоловік виписався з лікарні, написав скаргу до відділу внутрішньої безпеки поліції з проханням провести службове розслідування. Після цього пан Микола поїхав на роботу до Російської Федерації, де офіційно працює вахтово-експедиційним методом в нафтовидобувній компанії.

У вересні чоловік повернувся додому та пішов до відділу внутрішньої безпеки Департаменту поліції, щоб дізнатися про результат розгляду його звернення, та чи притягнуто до відповідальності працівників поліції, які його побили.

У відділі внутрішньої безпеки пан Микола дізнався, що матеріали за його заявою передали до обласної прокуратури. У прокуратурі чоловікові повідомили, що працівники поліції діяли в межах закону та нічого не порушували.

Микола Чорний був неприємно здивований такою відповіддю та вирішив проконсультуватися у юриста Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку.

Правник Офісу при ГО “Станіславська правозахисна група” Ярослав Васютин детально вивчив надані паном Миколою матеріали та підготував заяву про вчинення кримінального правопорушення працівниками поліції за ст. 365 Кримінального Кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів).

Заяву Микола Чорний подав до обласної прокуратури та отримав лист-відповідь від заступника прокурора, у якому йшлося, що на аналогічне звернення чоловіка прокуратура вже відповідала і надавала “повну та вичерпну відповідь”. У листі роз’яснювалось, що пан Микола має право оскаржити у суді бездіяльність слідчого та прокурора через те, що вони не внесли відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР, в порядку ст.ст.303-304 Кримінального процесуального кодексу України.

У листі також було посилання на статтю 8 Закону України «Про звернення громадян», згідно з якою “не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті”.

Як роз’яснює юрист Офісу Ярослав Васютин, твердження, про які йде мова у листі, є неправдивими. Бо у травні пан Микола звертався до управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України з проханням провести службове розслідування стосовно працівників поліції, які його побили, а не із заявою про вчинення кримінального правопорушення. А управління внутрішньої безпеки у свою чергу вже передало скаргу до обласної прокуратури. До прокуратури ж пан Микола звертався, аби дізнатися про результати розгляду його скарги, а не із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

Тож, проаналізувавши відповідь прокуратури, правник Івано-Франківського Офісу Ярослав Васютин підготував скаргу на бездіяльність заступника прокурора, який не вніс відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

У скарзі юрист вимагав визнати дії заступника прокурора незаконними та зобов’язати прокуратуру внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР та негайно розпочати досудове розслідування.

Підготовлену юристом скаргу пан Микола подав до слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.

На початку жовтня суд задовольнив скаргу чоловіка на бездіяльність прокуратури та зобов’язав уповноважену особу обласної прокуратури внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тож, грамотна юридична підтримка правника ГО “Станіславська правозахисна група” допомогла пану Миколі довести свою правоту. Ця історія – гарний приклад того, що ніколи не потрібно опускати руки, якщо за вами правда.

Нагадуємо, що за безоплатною юридичною допомогою ви можете звертатися до юристів Офісів Мережі правового розвитку. Їхні контакти знайдете за посиланням.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×