Врятувала подругу від цькування: юристи допомогли зупинити шкільний булінг
Дата публікації: 22.12.2023
Настя*, 15-річна мешканка Запоріжжя, звернулася до ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», оскільки хотіла захистити свою подружку від булінгу. Розповіла, що її однокласницю цькують у школі…
Подружка Насті — переселенка, зараз в її родині доволі складна ситуація: дівчинку виховує одна мама, сім’я переживає фінансову скруту. Відповідно, мати не може купувати доньці одяг, прикраси, взуття тощо, які вважаються «крутими» чи «статусними» серед однокласників.
– На жаль, не всі діти до цього адекватно ставляться, навіть в умовах війни, — ділиться юристка організації Тетяна Плясунова. — Наша відвідувачка розповіла, що коли вона спробувала поговорити з однокласниками, запропонувала їм обговорити цю тему з класним керівником і психологом, її назвали «стукачкою». Дівчина дуже переживала за долю і психологічний стан подруги, просила поради, не знала, як бути.
Юристка пояснила Насті, в яких випадках необхідно звертатися до дорослих:
1. Безпека та екстрені ситуації. Коли дитина або підліток стикається з небезпекою, природною катастрофою, медичним випадком або іншими екстреними обставинами, дорослі повинні бути першими, хто надає допомогу та повідомляє служби.
2. Булінг та конфлікти. Якщо дитина чи підліток стає жертвою булінгу або конфліктів у школі чи в іншому оточенні, важливо повідомити дорослих, які можуть взяти на себе вирішення проблеми та забезпечити захист.
3. Психічне здоров’я. Якщо дитина відчуває емоційні труднощі, як-от депресія, тривожність або інші психічні проблеми, важливо звернутися до фахівця чи дорослих, які можуть надати підтримку та допомогу в пошуку професійної допомоги.
4. Сексуальне насильство чи домагання. У разі домагань або сексуального насильства дорослі повинні негайно звернутися до правоохоронних органів і фахівців, які зможуть надати допомогу та підтримку.
5. Проблеми з навчанням. Якщо дитина має труднощі в навчанні, вчителі та батьки можуть допомогти знайти рішення та розробити план підтримки.
6. Питання здоров’я. У випадку медичних питань, які вимагають лікування чи консультації, дорослі (батьки, лікарі) повинні бути залучені до процесу лікування та допомоги.
Після цієї бесіди Тетяна Плясунова особисто зустрілася з класним керівником, директором та психологом школи. Як з’ясувалося, дівчинка, яку цькували, почала зустрічатися з однокласником, і це не сподобалося одній із дівчат із класу. З ревнощів та влаштувала булінг, залучивши й інших учнів.
Дізнавшись про ситуацію і розібравшись в обставинах, педагоги та психолог провели бесіди у класі. Зараз, як запевнили в навчальному закладі, проблему вирішили.
* Імʼя змінено з етичних міркувань.
Фото да статті — ілюстративне, джерело: bullyingstop.org.ua
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.