facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Коли життя «з нуля» — це важко: переселенці допомогли адаптуватися в новому колективі

Дата публікації: 26.12.2023

До ГО «Суспільна служба правової допомоги» Анастасія* звернулася по психологічну допомогу. Розповіла, що зараз мешкає у місті Дніпро, куди вимушено перемістилася з Маріуполя з початком повномасштабної війни. І ніби й часу минуло немало, і роботу на новому місці знайшла, але адаптуватися до нового колективу не вдається…

Жінка скаржилася на тривожність, відсутність сил, зневіру в себе, неможливість знайти себе в новій команді. Все це підсилював ще й стан здоровʼя: Анастасія має статус інвалідності через відсутність нирки.

Юрист «Суспільна служба правової допомоги» Олексій Кормілецький провів попередню бесіду з жінкою, підтримав її. Адже проблеми людей, які вимушені кардинально змінювати своє життя, рятуючись від війни, Олексій знає не зі слів: команда організації також свого часу релокувалася у Дніпро, де тепер і надає правову допомогу.  

Олексій Кормілецький
юрист ГО «Суспільна служба правової допомоги».

У всіх адаптація відбувається по-різному: хтось вже за два тижні стає своїм, а хтось і після кількох місяців почувається чужаком. Емоційно це важко, але позитивне мислення і налаштованість на краще значно полегшують цю проблему, — ділиться Олексій Кормілецький.

Водночас юрист запропонував Анастасії звернутися до психологині «Суспільної служби правової допомоги»  Олени Шостак. Вона зокрема надала жінці низку порад, які допомагають  знизити рівень тривожності та адаптуватися на новому місці. Через місяць Ірина знов прийшла до приймальні організації — цього разу з добрими новинами. Розповіла, що вже звикла до нового колективу, стала значно спокійнішою. І подякувала психологині за допомогу, яка, за словами Анастасії, значно поліпшила її психоемоційний стан та додала впевненості в собі.

Поради психологині: як легше адаптуватися в новому колективі

  • Хвилюватись на новому місці чи серед нових людей — цілком нормально. Не очікуйте від себе феєричного старту, не сваріть себе за тривогу. З перших днів важко бути максимально впевненим, але втихомирити паніку можливо.
  • Дізнайтеся, як спілкуються в колективі. Заздалегідь обговоріть з колегами, як краще звертатися до них з робочими питаннями: писати чи дзвонити, який канал комунікації обрати тощо. Це знижує рівень тривожності. Також перечитайте листи та меседжі, щоб зрозуміти загальну культуру та стиль спілкування.

  • Не бійтесь здатися нерозумними. Ви на новому місці, з новими людьми, процесами, інструментами та рутиною. Сміливо ставте багато запитань. Набагато гірше, якщо ви киваєте головою, і вам наче все зрозуміло, а потім ви стерсуєте й знову почуваєтеся погано. Тому запитуйте — і вам обов‘язково допоможуть.
    Завжди на новому місці з‘являється той обізнаний «поводир», який введе вас у курс справ.
  • Не бійтеся просити про зворотній зв’язок. Попросіть свого керівника чи колег із команди дати фідбек щодо вашої співпраці в перші тижні: що виходить, а над чим варто попрацювати. Не соромтесь сказати, що це для вас важливо і допоможе краще адаптуватися.

  • Будьте щирими та безпосередніми, намагайтесь шукати в новій команді позитивні речі, а не фокусуватися на негативі. Відчуття гумору також допоможе: до позитивних та веселих завжди притягуються люди.
  • Будьте ініціативним. Покажіть свої можливості, щоб компанія зрозуміла, як їм з вами пощастило. Беріть участь у різних групових навчаннях, факультативних чи неформальних зустрічах, знайомтесь з людьми. Так ви швидше зможете оточити
    себе тими, з ким вже знайомі, так поступово і стрес спаде.
  • Життя в новому місті може бути теж цікавим. Сприймайте це почасти, як подорож. Згадуйте себе у дитинстві, коли кожна мандрівка була цікавою пригодою. Трохи легше, якщо ви не одні. Надійний друг поруч — як панацея, коли сумно чи страшно.
  • Домашні тварини також допомагають заспокоїтися, їм навіть можна пожалітися після важкого дня. Вони з вами не заговорять, але розуміючий погляд або мурчання точно подарують.

    * Імʼя змінено з етичних міркувань.

    Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×