«Створювати робочі місця та підтримувати людей у складний час»: ГО «Право» стала частиною всеукраїнського проєкту з працевлаштування
Дата публікації: 05.07.2024
Громадська організація «Право» з міста Хмільник Вінницької області долучилася до всеукраїнського проєкту «Армія відновлення». Така співпраця з місцевим центром зайнятості дає можливість тимчасово працевлаштовувати місцевих жителів та переселенців, залучаючи їх до оплачуваних суспільно корисних робіт.
Проєкт «Армія відновлення» ще восени 2022 року запровадив уряд України, щоб залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт.
У проєкті беруть участь громадяни, які отримали статус безробітних або зареєстровані в центрі зайнятості як шукачі роботи. Заявки на працівників надходять від роботодавців, які мають потребу в конкретних завданнях. Одним із прикладів таких завдань є плетіння сіток.
Ідея долучитися до проєкту у ГО «Право» виникла ще в січні 2024 року, коли організація разом із Хмільницькою філією Вінницького обласного центру зайнятості організували спільну дискусію щодо того, як залучити переселенців до суспільно корисних робіт, фінансованих державним бюджетом.
- Виконком міської ради включив нашу організацію до списку замовників таких робіт, що дозволило нам створювати тимчасові робочі місця. А вже в лютому 2024-го ГО «Право» прийняла на роботу перших 17 осіб. Зараз кількість людей, залучених до виконання суспільно корисних робіт, — понад 200, — ділиться керівник ГО «Право» Віталій Дорох.
І пояснює процедуру залучення: організація надсилає до Центру зайнятості заявку на потрібну кількість людей. Їх знімають з обліку, направляючи на виконання суспільно корисних робіт. Протягом цих робіт їм зараховується стаж, виплачується мінімальна заробітна плата та здійснюються всі необхідні виплати до бюджету. А після завершення учасники повертаються на облік центру зайнятості для пошуку постійної роботи за спеціальністю.
Перевагою цієї ініціативи Віталій Дорох називає відсутність жорстких вимог до учасників. Достатньо лише бути зареєстрованим у центрі зайнятості та мати бажання працювати. Це дозволяє долучитися до проєкту широкому колу осіб, що особливо важливо в умовах війни, коли багато людей втратили роботу.
Водночас керівник Го «право» зазначає, що в процесі участі у проєкті їхня організація стикається з певними труднощами. Наприклад, кошти, що надає центр зайнятості, можна використовувати лише на виплату заробітної плати та податків. Витрати ж на банківські комісії та додаткове навантаження на бухгалтера не враховані. Це створює додаткові виклики, які організація вирішує за рахунок волонтерських зусиль.
- Однак в цілому практика тимчасового працевлаштування показала свою ефективність і може бути взірцем для інших громадських організацій, — говорить Віталій Дорох. — Проєкт «Армія відновлення» демонструє, як можна створювати робочі місця та підтримувати людей у складний час, використовуючи ресурси держави та громадянської спільноти.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.