Перемога учасника АТО в суді: «відписку» Держгеокадастру визнали бездіяльністю
Дата публікації: 05.02.2018
Автор: Людмила Чванько/Мережа правового розвитку.
На Хмельниччині учасник АТО звернувся до Держгеокадастру, щоб отримати земельну ділянку. Проте чоловікові надали дивну відповідь. Мовляв, через велику кількість звернень від учасників АТО та сімей загиблих бійців відомство буде їх розглядати по черзі. Про результат розгляду заяви бійцю пообіцяли повідомити додатково. Однак адвокат Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку Роман Рачок пояснив чоловікові, що згідно з законодавством, Держгеокадастр у місячний термін мав розглянути заяву та надати або дозвіл, або мотивовану відмову, а не “відписку”. Правник порадив бійцю відстоювати свої права у суді. Чоловік пішов до кінця. Суд визнав відповідь Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області учаснику АТО бездіяльністю.
До Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Подільська правова ліга” звернувся учасник АТО Іван Прокопенко*, який не міг вирішити земельне питання.
Чоловік ще в червні 2017 року звернувся до управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі, аби отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та для індивідуального садівництва.
Пан Іван зібрав усі необхідні документи та написав до відомства заяву, у якій просив надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення землі за межами Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.
Однак замість дозволу чи відмови позивач отримав дивну відповідь про те, що доведеться “постояти” у черзі.
“У зв’язку з великим надходженням заяв від учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО, з метою забезпечення права кожного учасника АТО на отримання земельних ділянок, Головним управлінням на даний час формується перелік заяв учасників АТО в порядку черговості їх надходження, тому про результати розгляду буде повідомлено додатково”, – йшлося у документі.
Роман Рачок, адвокат ГО “Подільська правова ліга”. Фото: Facebook.
Адвокат Офісу Роман Рачок пояснив чоловікові, що згідно з ч.7 ст.118 ЗК України, Держгеокадастр у місячний термін мав розглянути заяву та надати або дозвіл, або мотивовану відмову, а не цю “відписку”.
– Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, – зазначає правник.
Роман Рачок підготував до суду заяву про уточнення позовних вимог, у якій пан Іван просив визнати дії Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області протиправними та зобов’язати відомство повторно розглянути його клопотання.
5 грудня Хмельницький окружний адміністративний суд виніс постанову на користь пана Івана. Відповідь відомства про “надто багато заяв” визнали бездіяльністю. Заяву бійця мають розглянути повторно.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.