Учаснику АТО повернули скасовані пільги
Дата публікації: 17.07.2024
Олександр, мешканець Запоріжжя, звернувся до ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» з проблемою щодо поновлення пільг як учасника АТО. Чоловік був дуже занепокоєний, оскільки ці виплати мали значний вплив на його матеріальне становище і надавали доступ до різних соціальних послуг…
Олександр розповів, що пільги, які він мав раніше, йому припинили без попередження, і він не знав, як знову їх отримати.
Юристка організації Тетяна Плясунова проаналізувала справу Олександра та розділ законодавства, що стосується пільг учасників АТО.
- Однією з ключових статей закону України, якою я послуговувалася в цьому випадку, є стаття 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Вона визначає права та пільги учасників бойових дій, зокрема пільгове отримання медичних послуг, житла, проїзду та інших соціальних вигід, — пояснює Тетяна Плясунова. — Керуючись цією статтею і ретельно вивчивши документи пана Олександра, я підготувала всю необхідну документацію для подання заяви про поновлення пільг.
Як зʼясувалося, виплати чоловіку скасували через те, що його дані просто зникли з Єдиного реєстру учасників АТО. Тому разом із клієнтом юристка звернулася у відділ соціального захисту, щоб переконатися, що всі необхідні для поновлення процедури виконані відповідно до законодавства.
І хоча причини зникнення даних з Єдиного реєстру учасників АТО Олександру так і не пояснили, але вже через кілька днів він отримав офіційне повідомлення про поновлення всіх своїх пільгових прав.
- Чоловік був дуже вдячний за допомогу та підтримку, сказав, що тепер відчуває себе захищеним у дуже важливому для нього питанні. Цей кейс вкотре підтверджує, наскільки важливою є вчасна правова допомога й участь юриста у захисті прав учасників бойових дій і використанні відповідного законодавства для досягнення справедливості, — підсумовує Тетяна Плясунова.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.