Людина не прибула до ТЦК та СП у зазначені в повістці терміни: які причини вважаються поважними
Дата публікації: 25.07.2024
Законодавство визначає кілька поважних причин, з огляду на які людина може не прибути до військкомату вчасно, згідно із вказаниим у повістці терміном. Що це за причини та що слід зробити, якщо відповідні обставини вже склалися, розʼяснює юрист ГО «СТЕП» Антон Стасік.
Згідно з чинним законодавством, обов’язкове прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) є складовою процесу мобілізації в Україні.
Відповідно до положень Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, що затверджений постановою Кабміну №560 від 16.05.2024 року, поважними причинами неприбуття громадянина до ТЦК та СП відокремленого відділу ТЦК та СП, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів України у строк, визначений у повістці згідно з частиною третьою статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», визнаються:
– перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
– смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).
У разі неприбуття людина зобов’язана в найкоротший строк — але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до ТЦК та СП, відокремленого відділу ТЦК та СП, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів України — повідомити про причини неявки, безпосереднього звернувшись до зазначеного у повістці ТЦК та СП, відокремленого відділу ТЦК та СП, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів України або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує 7 календарних днів.
Отже, відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу, важливо дотримуватися встановлених строків для повідомлення про причини неприбуття та забезпечити своєчасне виконання вимог законодавства. Це дозволить уникнути непорозумінь і можливих юридичних наслідків у вигляді накладення штрафів та оголошення в розшук.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Читайте також:
Чи зможуть ТЦК доставляти повістки поштою?
Виклик громадян до ТЦК та СП під час мобілізації: нова форма повістки
Які штрафи загрожують за неявку до ТЦК та СП
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.