Що робити, коли не видають результати ВЛК
Дата публікації: 02.08.2024
Якщо військовозобовʼязаному не видають результати військово-лікарської комісії (ВЛК), це порушує право людини на інформацію та може ускладнити подальше розв’язання питань, пов’язаних із військовим обліком. Юрист юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр» Андрій Мицак пояснює, куди звернутися в такому випадку і як правильно діяти.
Результати військово-лікарської комісії (ВЛК) є важливими для військовозобов’язаних осіб з кількох причин:
- контроль за станом здоровʼя — результати ВЛК містять інформацію, яка є важливою для схвалення рішень щодо подальшого лікування та реабілітації;
- захист прав — знаючи результати ВЛК, ви можете захистити свої права в разі виникнення спорів із ТЦК або іншими державними органами;
- планування майбутнього — результати ВЛК можуть вплинути на ваше подальше життя (оформлення відстрочки чи можливість виїхати за кордон).
Якщо військовозобовʼязаному не видають результати ВЛК, йому необхідно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) із письмовим запитом на ім’я керівника. У цьому документі обов’язково вкажіть усі свої дані та дату проходження ВЛК та прохання надати копію результатів.
Запит потрібно робити у двох екземплярах, щоб на вашому примірнику поставили відмітку про прийняття цього запиту.
Якщо ви вичерпали всі інші можливості, можете звернутися зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У зв’язку зі всім вищесказаним важливо:
- Зберігати всі документи, повʼязані з цим питанням: запити, відповіді, розписки (це буде доказом ваших дій у разі подальшого оскарження).
- Дізнаватися про терміни розгляду звернень (у вашому ТЦК або в інших інстанціях).
- Пам’ятати про законність ваших дій (відмова в наданні результатів ВЛК є незаконною, оскільки ви маєте право знати свій статус і причини певних ухвалених рішень).
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Читайте також:
Проходження ВЛК під час мобілізації: правильна процедура та поширені помилки
Основне про новий закон про мобілізацію та військову службу: відстрочка та мобілізація за бажанням
Нове в законодавстві: що означає скасування статусу «обмежено придатний»
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.