facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як звільнитися від сплати комунальних послуг за пошкоджене або знищене війною житло

Дата публікації: 06.08.2024

Українське законодавство регламентує право громадян на справедливі умови надання житлово-комунальних послуг. Особливо це актуально зараз, коли через воєнні дії житло може бути пошкоджене або зруйноване, що унеможливлює нормальне споживання «комуналки». Хто має право бути звільненим від оплати за комунальні послуги та що для цього слід зробити, нагадує юрист  ГО «СТЕП» Антон Стасік.

Антон Стасік, юрист ГО “СТЕП”.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», громадяни мають право на:

– зменшення розміру плати за ЖКП у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості;

– неоплату вартості комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житлі споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження.

Мінрегіон у своєму роз’ясненні зазначив про те, що у разі, якщо житло споживача зруйновано внаслідок ведення воєнних (бойових) дій і, відповідно, комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами) та послуга з управління багатоквартирними будинками з цих причин споживачеві не надаються (не надавалися), плата за ці послуги не нараховується.

Тобто споживач, житло якого знищене або стало непридатним для проживання, повинен звернутися до постачальників комунальних послуг із письмовою заявою та повідомити про руйнування та припинення споживання комунальних послуг.

Рекомендуємо додати документ, що підтверджує руйнування (акт опису пошкоджень/знищення нерухомого майна, довідка про участь підрозділів ДСНС у ліквідації надзвичайної ситуації, інформаційне повідомлення про нерухоме майно, пошкоджене або знищене внаслідок дій рф тощо).

Важливо! Дотримання законодавства та своєчасне надання відповідних документів є запорукою справедливого вирішення питань щодо оплати житлово-комунальних послуг у разі пошкодження або знищення житла.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×