facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як відновити закордонний паспорт, загублений за кордоном

Дата публікації: 06.08.2024

Успішний кейс ГО «Центр підтримки місцевих ініціатив»  є актуальним для багатьох, хто виїхав за кордон, зокрема внаслідок війни. На прикладі з практики  юрист організації Олексій Кормілецький розʼяснює, як діяти, якщо людина загубила закордонний паспорт, перебуваючи за межами України.

Олексій Кормілецький
юрист ГО «Центр підтримки місцевих ініціатив».

До ГО «Центр підтримки місцевих ініціатив» мешканець міста Павлоград Дніпропетровської області пан Володимир звернувся, щоб допомогти своїй дружині.  Вона загубила закордонний паспорт в іншій країні, де зараз перебуває з дітьми, та не знала, як відновити документ, з чого почати.

Втрата закордонного паспорта за кордоном — ситуація неприємна, але не безнадійна, запевнив юрист Олексій Кормілецький і розʼяснив послідовність дій, яких слід вжити:

1. Зверніться до Посольства або Консульства України

  • Повідомте про втрату. Перше, що потрібно зробити – це повідомити про втрату паспорта в українське посольство або консульство в країні перебування.
  • Заявіть про втрату. Напишіть заяву про втрату паспорта.
  • Отримайте довідку. Після прийняття заяви вам видадуть довідку, яка підтверджує, що ви звернулися до дипломатичної установи. Ця довідка знадобиться вам для повернення додому або для оформлення нових документів.

2. Зверніться до місцевої поліції

  • Подайте заяву. Напишіть заяву про втрату паспорта в місцеве відділення поліції. Це необхідно для того, щоб заблокувати ваш паспорт і запобігти його незаконному використанню.

3. Оформте документи для повернення додому

  • Посвідчення особи на повернення. В багатьох випадках посольство може оформити вам тимчасове посвідчення особи для повернення в Україну. Цей документ дозволить вам повернутися додому і далі оформити новий закордонний паспорт.
  • Авіаквиток. Зазвичай для повернення додому вам знадобиться придбати авіаквиток. Деякі авіакомпанії можуть дозволити вам подорожувати за цим тимчасовим посвідченням.

4. Оформте новий закордонний паспорт

  • Після повернення додому. Повернувшись до України вам необхідно звернутися до Державної міграційної служби для оформлення нового закордонного паспорта.
  • Необхідні документи. Для оформлення нового паспорта вам знадобляться:
    – паспорт громадянина України;
    – ідентифікаційний код;
    – довідка про втрату паспорта, отримана в посольстві, та інші документи, які може зажадати міграційна служба.

Корисні поради

  • Зробіть копії документів. Перед поїздкою за кордон зробіть копії всіх важливих документів (паспорт, квитки, страховка) і зберігайте їх окремо від оригіналів.
  • Зробіть фотографії документів. Зробіть фотографії вашого паспорта і відправте їх собі на електронну пошту або в хмарне сховище.
  • Інформуйте родичів. Повідомте своїх родичів або друзів про те, що подорожуєте і де будете зупинятися.
  • Перевірте поліс страхування. Перевірте, чи передбачає ваш поліс страхування випадки втрати документів за кордоном.

Зверніть увагу! Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1201 “Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну” передбачено можливість видачі посвідчення особи на повернення в Україну  як у консульській установі, так і на території України.

Процедуру реалізації експериментального проʼкту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну визначає Порядок реалізації експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну, затверджений зазначеною постановою Кабінету Міністрів України, для осіб, які примусово переміщені на територію держави, визнаної Україною державою-агресором або державою окупантом.

Оформлення посвідчення особі (без її присутності) здійснює Державна міграційна служба України на підставі звернення:

● одного з батьків або іншого законного представника особи у віці до 18 років;

● одного з батьків, одного з подружжя, повнолітньої дитини, рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;

● офіційного звернення Мінреінтеграції.

Після консультації юриста та отримання алгоритму дій пан Володимир передав отриману інформацію дружині, і вже протягом місяця жінка відновила свій втрачений закордонний паспорт.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×