Військовозобов’язаний втратив місце реєстрації: що робити
Дата публікації: 12.08.2024
Консультація юриста, керівника ГО «Подільський центр прав людини» Михайла Бардина є відповіддю на онлайн запит Руслана, мешканця Вінниччини.
«Я є військовозобов’язаним громадянином, мені повних 25 років. Маю реєстрацію місця проживання в гуртожитку в м. Харків, в якому не проживаю з 2022 року. За законом мені заборонено змінювати своє місце проживання без звернення до ТЦК. Сьогодні дізнався, що мене було знято з реєстрації без мого відома та без будь-якого повідомлення. Чи законні такі дії, та які є рекомендації щодо моїх дій на виконання вимог мобілізаційного законодавства?».
Відповідає юрист
Відповідно до норм статті 71 Житлового кодексу України, в разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сімʼї, за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем.
Крім цього, ця стаття визначає випадки, коли житлове приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім’ї понад шість місяців.
Зокрема у таких випадках:
- призов на строкову військову службу;
- тимчасовий виїзд із постійного місця проживання за умовами та характером роботи або у зв’язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном;
- виїзд у зв’язку з виконанням обов’язків опікуна чи піклувальника;
- виїзд для лікування в лікувально-профілактичному закладі;
- взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк.
Тобто, якщо ви не подавали відповідних заяв про продовження строку на імʼя адміністрації гуртожитку, то вас знято з місця реєстрації правомірно.
Однак слід мати на увазі, що для реєстрації за новим місцем проживання належить представити документ про оновлення військово-облікових даних у ТЦК.
До якого ж ТЦК звернутися: за місцем останньої реєстрації чи за місцем реального проживання? Оскільки за місцем останньої реєстрації ви повинні були стати на облік в ТЦК (раніше — воєнкомат), то й оновлювати військово-облікові дані потрібно в ТЦК за місцем останньої офіційної реєстрації. Отже, вам слід поїхати в Харків, оновити військово-облікові дані, взяти про це довідку і подати для реєстрації за місцем теперішнього проживання.
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.