facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експертна група підтримала заходи з вдосконалення системи перенаправлення запитувачів правової допомоги

Дата публікації: 12.03.2018

 

Нещодавно, 2 березня 2018 року, відбулась зустріч експертної групи за проектом «Підвищення доступу до правосуддя вразливих верств населення у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей».

У ній взяли участь Олена Ялова, начальник відділу моніторингу та оцінювання центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) Координаційного центру з надання правової допомоги, Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини, Валентина Мудрік, радник з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID «Нове правосуддя», Василь Касьянов, координатор Херсонської обласної організації Комітету виборців України, Роман Лихачов, експерт проекту і тренер тренінгів на тему перенаправлення для працівників системи безоплатної правової допомоги (БПД) у Харківській області, Анна Орловська, тренер тренінгів на тему перенаправлення для працівників системи БПД у Херсонській області, а також Євген Полтенко, керівник проекту та виконавчий директор Мережі правового розвитку.

На початку зустрічі Євген Полтенко розповів присутнім про поточний стан реалізації проекту.

Анна Орловська під час свого виступу зосередила увагу на особливостях програми та проведенні тренінгів з перенаправлення для провайдерів БПД. Вона підкреслила їхню важливість як комунікаційного майданчика для висловлення нових ідей та пропозицій. При цьому вона відзначила недостатній рівень підготовки інтеграторів державної системи БПД щодо проведення правопросвітницьких заходів.

На фото: доповідь Анни Орловської, тренера тренінгів на тему перенаправлення для працівників системи БПД у Херсонській області

Роман Лихачов присвятив свій виступ окремим питанням методології моніторингу якості перенаправлення звернень запитувачів правової допомоги, а також Протоколу про порядок взаємодії суб’єктів надання БПД та перенаправлення запитувачів правової допомоги.

На фото: виступає Роман Лихачов, експерт проекту і тренер тренінгів на тему перенаправлення для працівників системи БПД у Харківській області

За результатами обговорення піднятих питань учасники зустрічі прийняли ряд рішень.

Зокрема, вони підтримали ідею внесення змін у Закон України «Про безоплатну правову допомогу» з метою забезпечення права людини вибирати альтернативні можливості отримання БПД у разі відмови/неможливості державної системи БПД таку допомогу надати. Також вони висловились за створення електронної картки запитувача БПД як універсального інструменту фіксації всіх деталей справи людини; при цьому передбачається, що особливу увагу при її розробці буде звернено на захист персональних даних запитувачів.

Метою впровадження картки є спрощення процедури надання правової допомоги провайдерами БПД.

Також учасники прийняли рішення здійснити заходи для вдосконалення системи оцінки якості наданої БПД за перенаправленням та забезпечення постійного моніторингу провайдерів БПД на національному рівні.

Крім цього, була підтримана ідея розробити для запитувачів вторинної БПД пам’ятку про взаємодію з призначеним адвокатом, де будуть вказані права та обов’язки клієнта, порядок його взаємодії з адвокатом.

Учасники зустрічі висловились на користь пропозиції систематизувати інформацію про суб’єктів-провайдерів БПД і включити цю інформацію у проект Методології моніторингу якості перенаправлення звернень запитувачів правової допомоги від провайдерів безоплатної правової допомоги до державної системи надання БПД.

Зустріч відбулась у офісі Виконавчої дирекції Мережі правового розвитку, м. Київ.

На фото: Олена Ялова, начальник відділу моніторингу та оцінювання центрів з надання БВПД Координаційного центру з надання правової допомоги
На фото: Максим Щербатюк, керівник мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини
На фото: Валентина Мудрік, радник з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID «Нове правосуддя»

 

 

 

Цей захід було здійснено за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у цьому документі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки

 

Автор матеріалу: Рибак Сергій, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×