Жінка у суді домоглася збільшення розміру аліментів на дітей
Дата публікації: 02.04.2018
Автор: Людмила Чванько
Грошей, які колишній чоловік жительки Ковельщини платив на двох доньок щомісячно, не вистачало для їхнього повноцінного забезпечення. Та змінити розмір аліментів не так вже й просто – необхідно звертатися до суду. Тож, жінці потрібна була юридична підтримка, яку їй надала голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку Надія Клімук. Саме вона допомогла матері двох дівчат грамотно скласти заяву до суду.
До Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернулася Валентина Волошина*. Жінка вийшла заміж у 2009 році, у шлюбі народила двох прекрасних доньок. Однак, на жаль, сімейне життя у пари не склалося – прожили разом всього п’ять років і розлучилися. Колишнього чоловіка зобов’язали виплачувати аліменти – на кожну доньку по 500 гривень. Та час не стоїть на місці, діти ростуть, потреби й ціни теж. Пані Валентина стикнулася з тим, що не може на кошти, які виплачує чоловік, забезпечити дітей.
– Колишній чоловік не працевлаштований і не отримує постійний дохід, але регулярно заробляє гроші. Згідно зі ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, – роз’яснює керівниця офісу Надія Клімук.
Голова організації підготувала позовну заяву до суду про збільшення розміру аліментів. Позов задоволено повністю.
Нагадаємо, що віднедавна розмір аліментів має бути:
- Для дітей до 6 років – не менше 746 грн (З 1 січня по 6 червня 2018 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1 492 грн);
- Для дітей віком від 6 до 18 років – не менше 930 грн (прожитковий мінімум – 1860 грн).
Коментар юристки
Згідно зі статтею. 180 СК України, батьки зобов’язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В частині 3 статті 181 СК України зазначено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається, відповідно до закону, державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Якщо ж чоловік не буде виплачувати аліменти протягом трьох місяців, то матір дітей візьме довідку у виконавчій службі та звернеться до управління соціального захисту, щоб їй призначили державну допомогу. Така допомога призначається на півроку.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
По темі:
Виплата аліментів: що важливо знати (аудіо)
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.