facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

На Волині представлено Протокол про порядок взаємодії суб’єктів БПД та перенаправлення

Дата публікації: 07.05.2018

Нещодавно у Ковелі, Волинська область, відбулась публічна дискусія, присвячена питанням надання в регіоні безоплатної правової допомоги (БПД).

У зустрічі взяли участь представники державної системи надання БПД, її провайдерів та органів місцевого самоврядування.

Захід організовано Ковельським офісом Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» в рамках грантового проекту «Підвищення доступу до правосуддя вразливих верств населення у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Під час заходу Надія Клімук, голова ГО «Центр зростання громад», розповіла про хід реалізації проекту. Його мета – підвищити доступ до правосуддя вразливих верств населення шляхом налагодження ефективної комунікації між надавачами безоплатної правової допомоги в громадах та судами, проведення моніторингу діяльності системи надання безоплатної правової допомоги у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей.

Надія Клімук повідомила, що у період з грудня 2017 по квітень 2018 Ковельським офісом Мережі правового розвитку було надано 400 консультації. При цьому найбільш поширеними є питання сімейного права, соціального забезпечення (в т. ч. щодо учасників бойових дій), земельні та спадкові справи.

На фото: учасники публічної дискусії у Ковелі

За словами Наталії Дуброви, координаторки проекту у Волинській області, на  території Ковельського та Турійського районів продовжується формування якісної системи перенаправлення запитувачів БПД до державної системи надання БПД, інших провайдерів БПД та отримання від них зворотного зв’язку. При цьому найбільша кількість справ у Ковельському та Турійському судах розглядається щодо сімейних спорів (стягнення аліментів, розлучення, позбавлення батьківських прав), питань спадку.

На думку Н.Дуброви, існує потреба у складенні алгоритму дій при виникненні певної проблеми. При цьому було б корисно створити покроковий конструктор вирішення проблеми та надавати його запитувачу БПД, наприклад, для вирішення правових проблем у сфері сімейних відносин. Крім того, є необхідність створення пам’ятки запитувачів БПД, у якій би вказувались їхні права та обов’язки.

Окремою правовою проблемою є робота провайдерів БПД. Згідно з даними, зібраними ГО «Центр зростання громад» та судом, найтиповішими проблемами є погана обізнаність громадян з існуванням системи БПД; деякі громадяни не знають, що вони мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. При цьому громадяни більше знають про громадські правозахисні організації, які надають БПД (зокрема, про ГО «Центр зростання громад»), ніж про державну систему БПД. Загалом, експерти зазначають, що органи місцевого самоврядування недостатньо ефективно інформують громадян про наявність системи БПД.

За словами Н.Дуброви, на місцевому рівні слід проводити широкі інформаційні кампанії, щоб члени територіальних громад мали змогу ознайомитися з організацією та діяльністю системи БПД.

Учасники зустрічі також обговорили потребу формування електронної картки запитувача БПД, доступ до якої мали б різні провайдери безоплатної правової допомоги. При цьому слід захистити дані клієнта від розголошення.

Василь Ковальчук, директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповів про найтиповіші проблеми, з якими люди звертаються до місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД). Він також узагальнив інформацію про типові звернення запитувачів правової допомоги.

На фото зліва направо: Наталія Дуброва, координаторка проекту у Волинській області, Оксана Воробей, начальник відділу представництва Ковельського місцевого центру з надання БВПД, Людмила Банзерук, головний спеціаліст Камінь–Каширського бюро правової допомоги, Тетяна Штик, начальник Старовижівського бюро правової допомоги, Надія Клімук, голова ГО «Центр зростання громад», Василь Ковальчук, директор Ковельського місцевого центру з надання БВПД, Валентина Логвинюк, начальник відділу правової інформації та консультацій Ковельського місцевого центру з надання БВПД, Оксана Романюк, начальник правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання БВПД, Анна Фидько, директор Турійського бюро правової допомоги

В.Ковальчук висловив думку про те, що представлений на розгляд проект Меморандуму (Протоколу) про взаємодію між провайдерами БПД повинен бути якнайшвидше підписаний. За його словами, з боку керівництва місцевих центрів з надання БВПД є побажання, щоб керівництво Координаційного центру погодило цей Меморандум (Протокол).

Також в рамках заходу Н.Клімук представила методологію моніторингу якості перенаправлення звернень запитувачів правової допомоги від провайдерів безоплатної правової допомоги (ОГС) до державної системи надання безоплатної правової допомоги, а також Протокол про порядок взаємодії суб’єктів надання БПД та перенаправлення запитувачів правової допомоги.

Публічна дискусія відбулась 20 квітня 2018.

Автор: Надія Клімук, голова ГО «Центр зростання громад»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×