Як перевести з нежитлового в житловий фонд приміщення у багатоповерховому будинку
Дата публікації: 11.05.2018
Останнім часом в Україні, аби вирішити проблеми з житлом, перепрофілюють приміщення, не призначені для проживання. З огляду на те, що такі проблеми існують в різних містах та областях, зокрема і на Одещині, а з подібними запитами люди все частіше звертаються до правників, юристи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» Леонід Семененко та Павло Головатий підготували рекомендації, які допоможуть грамотно перевести з нежитлового у житлове приміщення, розташоване в багатоповерхівках.
Водночас правники застерігають громадян від проведення таких дій поза законом, оскільки це призведе до конфлікту з ним, а у подальшому й до витрат, які будуть безповоротними.
Рекомендації юристів
Якщо власник бажає провести дії, спрямовані на переведення нежитлового приміщення, розташованого у багатоповерховому будинку, йому потрібно буде провести ряд заходів, серед яких:
- Довести, що приміщення придатні для проживання, та оснащені системами:
– водопостачання;
– газопостачання:
– каналізації;
– теплопостачання;
– вентиляції. - Аби вивести квартиру з нежилого фонду в житловий, власник починає з подання заявки до місцевого центру адміністративних послуг. Обов’язковою вимогою є вказівка того, що переведення здійснюється із визначенням функціонального призначення.
Така вимога поширюється на реконструйовані приміщення, і на те, де нічого не змінилися – наприклад, замінили ділове виробництво квартирними гарнітурами і використовували під офіс.
Разом із заявою власник подає такий набір документів:
1. Копія повідомлення, в якій власник або балансоутримувач будинку підтверджують, що власник повідомив про намір змінити цільове призначення квартири та за потреби проводити реконструкцію під житло. Якщо балансоутримувач – власник будинку, застереження про погодження не подаються.
2. Копія технічного паспорта приміщення, завірена власником.
3. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, якщо заявник – фізична особа-підприємець.
4. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право власності на перевод об’єкта.
5. Копія паспорта власника приміщення.
6. У разі проведення перепланування – його проект, завірений ліцензованим дизайнером. Проектна документація повинна включати в себе план поверху, на якому розташований об’єкт, і поверховий план будинку.
7. Світлини приміщень квартири. Фотофіксація дозволить затвердити перевод житлової квартири і визначити, потрібна реконструкція приміщення або ж для повернення житлового статусу з нього можна зняти офісні меблі і завезти житловий гарнітур.
Заява власника квартири та пакет документів з Центру адміністративних послуг належить подати до відділу містобудування та архітектури місцевого органу влади. Розглянувши отриманий пакет, у відділі надають дозвіл або ж відхиляють прохання викладені у заяві.
Дозвіл або відмова надходять до Центру надання адміністративних послуг, а звідти – замовникові.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.