facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Чернівцях обговорили, як захищати права громадян в територіальних громадах

Дата публікації: 24.05.2018

21 травня 2018 в Українському народному домі Чернівців відбувся круглий стіл на тему «Правова освіта та захист в територіальних громадах».

Захід був ініційований Чернівецькою обласною громадською організацією «Комітет виборців України» та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області в рамках проекту  «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

На фото: учасники круглого столу «Правова освіта та захист в територіальних громадах»

У засіданні взяли участь представники Вижницької, Сторожинецької райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та працівники місцевих центрів безоплатної  правової допомоги.

За словами заступника керівника ЧОГО «Комітет виборців України» Ігоря Баб’юка, проведення круглого столу є своєрідним підведенням підсумків спільної діяльності цієї організації та мережі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у територіальних громадах.

«Спільна діяльність в напрямку правової освіти полягає в тому, щоб будь-який мешканець, що проживає в територіальній громаді, міг отримати в зручний для нього спосіб роз’яснення спеціаліста і в безкорупційний спосіб вирішити своє питання чи то проблему. Робота «Комітету виборців» також полягає в наданні інформаційно-консультаційних роз’яснень органам самоорганізації населення, ініціативним групам, громадським організаціям та лідерам громадської думки щодо вирішення актуальних питань громади.  Через Центр правової інформації та консультації, що розташований у Вижниці, надаються консультації громадянам, пропонуються різні алгоритми дій для вирішення проблемних питань. Окремо ведеться правопросвітницька робота у навчальних закладах з учнівською молоддю. Водночас правозахисна робота не є миттєвою, і не завжди позитивно сприймається у суспільстві, але саме така діяльність в територіальних громадах поступово змінює свідомість людей та ставлення до подій та проблемних ситуацій» – зазначив Ігор Баб’юк.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Аркадій Мунтяну  зазначив, що головне завдання, яке стоїть перед центрами безоплатної правової допомоги – це захист та представництво громадян, просвітницька діяльність тощо. Фахівці звертаються до представників громад, намагаються роз’яснити необхідність у проведенні просвітницької та правозахисної діяльності серед населення, оскільки більшість не володіють правовою інформацією, не знають своїх законних прав та не вміють їх захищати. А відтак і відбувається ряд маніпуляцій. Сьогодні просвітницька робота дуже важлива, оскільки без подолання корупції не відбудеться якісних змін у державі. Керівники об’єднаних територіальних громад вже розуміють необхідність проведення цієї роботи, тому прийнято більше 10 просвітницьких програм. До Центрів почало більше звертатися громадян для вирішення правових питань, і незабаром постане питання про скорочення переліку осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу, саме тому сьогодні пріоритетним  для громад є створення правових інституцій в ОТГ. В деяких ОТГ вже проводиться відповідна робота.

За словами юриста ЧОГО «Комітет виборців України»  Ольги  Чепель, люди не завжди можуть самостійно адаптуватися до швидкоплинності законодавства, і це призводить до їх незатребуваності, в окремих випадках до девіантної поведінки та нерозуміння правової та моральної грані, за яку не можна виходити. Тому суспільству необхідна якісна правова освіта, оскільки, маючи її, людина вміє критично мислити, знає свої права та вміє їх захищати. Це довга та кропітка праця, яка не одразу дає результати.

Відповідна правопросвітницька робота  здійснюється Чернівецьким офісом Мережі правового розвитку (Центр правової інформації та консультації) при ЧОГО «Комітет виборців України», який охоплює своєю діяльністю три райони Чернівецької області: Вижницький, Путильський та Сторожинецький. Керівник офісу Галина Єрема розповіла, що офіс був створений у січні цього року, а з березня 2018 року він долучився до Мережі правого розвитку.  З цього часу до них звернулося багато відвідувачів. Найбільш актуальними та поширеними питаннями, з якими звертаються громадяни, є земельні, трудові, сімейні, житлові, питання спадкування, права учасників АТО, договори з нерухомістю. Окрім цього, фахівці офісу здійснюють виїзні консультації в ОТГ.

«Сьогодні завданням центру є надання правової інформації, надання витягів з законодавства, консультації з правових питань, допомога у складанні заяв, запитів, скарг та інших документів правого характеру, надання консультацій щодо процесуальних документів і роз’яснення їх змісту, порядку оформлення тощо» – зазначила Галина Єрема.

На фото справа наліво: Галина Єрема, керівник Чернівецького офісу МПР, Ольга Чепель, юрист ЧОГО «Комітет виборців України», Ігор Баб’юк, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців України», та Аркадій Мунтяну, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області

Центр правової інформації та консультації у Вижниці був створений у січні 2017 в рамках проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації». Проект реалізує Чернівецька обласна громадська організація КВУ за підтримки МФ «Відродження».

У березні 2018 ЧОГО «Комітет виборців України» вступила до ГС «Мережа правового розвитку» в якості Чернівецького офісу Мережі правового розвитку.

Перед працівниками офісу стоїть завдання проводити інформаційну кампанію серед громадських організацій, ініціативних груп та самоорганізацій населення Вижницького, Путильського та Сторожинецького районів. Налагодження тісної взаємодії між громадським сектором і публічною владою є ще одним нагальним завданням проекту.

Чернівецький офіс МПР працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00. Наразі від активно надає правову допомогу громадянам в офісі та здійснює виїзні консультації, де співпрацює з працівниками органів місцевого самоврядування. Також офіс організовує та приймає участь в заходах щодо покращення рівня вирішення правових питань та проблем населення.

За нижче наведеним посиланням можна ознайомитись з сюжетом телеканалу ТВА від 21 квітня 2018, у якому йдеться про надання правової допомоги об’єднаним територіальним громадам юристами Чернівецького офісу МПР; також тут присутні кадри круглого столу: https://youtu.be/93v-OdhPPns.

 

Автор матеріалу: Галина Єрема, керівник Чернівецького офісу Мережі правового розвитку при ЧОГО «Комітет виборців України»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×