Тонкощі перекладу: суд не прийняв позов із «чужим» іменем
Дата публікації: 09.10.2018
Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку
Суд відмовився приймати у матері-одиначки позов на стягнення аліментів, аргументувавши «наслідками не доведення родинних зв’язків». Лише за допомоги юриста Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку жінка зрозуміла, що справа – у невірно перекладених персональних даних і виправила ситуацію.
До Офісу при громадській організації «Громадська платформа» Таміла Подолян* звернулася з сімейним питанням. Хотіла дізнатися, чому суд не прийняв її позов щодо стягнення з колишнього чоловіка аліментів на утримання дитини. Як пояснила жінка, вона намагалася зробити це самостійно, однак суд їй відмовив з формулюванням «за наслідками не доведення родинних зв’язків доньки із її колишнім чоловіком». Що це означає, пані Таміла не могла зрозуміти, як і те, навіщо і які саме родинні зв’язки слід було доводити – адже екс-чоловік точно був батьком їхньої спільної доньки. Відтак звернулася до фахівців системи безоплатно правової допомоги.
Юрист Юрій Качанюк, з’ясувавши всі обставини та ознайомившись із наданими клієнткою документами, відповів, що суд правомірно відмовив їй в задоволені позову.
- Під час самостійного перекладу з російської на українську імені дитини – «Дарья» – перекладач допустив помилку в перекладі. В документах він переклав ім’я як Дарина. Однак за правилами українського правопису ім’я, яке російською у свідоцтві про народження пишеться «Дарья», перекладається як «Дар’я». А Дарина в даному випадку є зовсім іншим іменем, – пояснив юрист.
Юрій Качанюк роз’яснив клієнтці, як виправити ситуацію: порадив зробити новий переклад імені доньки та ще раз подати позов до суду. Він допоміг з контактами спеціаліста, який грамотно зробив переклад, а також роз’яснив спосіб перекладу юридично значимих документів українською за участі нотаріуса.
Скориставшись порадами та допомогою юриста, Таміла Подолян подала новий позов до суду – його прийняли до розгляду, і справа зі стягнення аліментів рушила з місця.
Персональні дані змінено з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.