facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Києві презентували посібник з питань безпеки громад

Дата публікації: 17.10.2018

Експертний центр з прав людини презентував видання “Безпека громади: пошук спільних рішень“. Цей посібник дає відповіді на головні запитання організації безпечного середовища у громаді.

Захід відбувся 10 жовтня 2018.

У виданні  зібрані алгоритми дій для різних проблем безпеки, рекомендації для роботи поліції та органів місцевого самоврядування з населенням, більше 40 описів іноземного та українського досвіду безпекових ініціатив. Є окремі розділи для громад, поліції та органів місцевого самоврядування.

«Всі ми хочемо, щоб на нашій вулиці, в районі, місті було безпечно. На щастя, в суспільстві з’являється розуміння, що велика роль у цьому – самих мешканців. Громада стає тією силою, яка об’єднує поліцію та місцеву владу навколо дуже конкретних проблем безпеки. Сподіваємось, що наше видання  допоможе активній громадськості, державним органам та самоврядуванню у пошуку ідей як ефективно вирішувати безпекові питання», – переконана авторка посібника, керівниця програми «Безпека громад»  Уляна Шадська.

На фото: Уляна Шадська, керівниця програми «Безпека громад»

Безпека – це спільний інтерес та відповідальність. Втім, дії по її забезпеченню мають бути конкретними, виходячи з того, що саме той чи інший суб’єкт може зробити для безпеки. Безпека має багато різних складових і дуже залежить від контексту, тут нема універсальних рішень. За час нашої роботи над цією темою, вдалося знайти рішення, які дають позитивний результат. В посібнику є опис практик, які вже реалізуються, але цей список не є вичерпним“, – зазначив директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

На фото: Роман Романов, директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»

Попри значний міжнародний досвід реалізації безпекових ініціатив на рівні громади, в Україні цей процес лише набирає обертів, вважає виконавчий директор Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов. Сьогодні в нашій країні фактично відсутнє методологічне підґрунтя для ефективного впровадження безпекових ініціатив на рівні громади, яке б спиралося на кращий національний та адаптований міжнародний досвід.

Цей посібник спрямований допомогти громаді у вирішенні актуальних питань створення безпечного середовища. Посібник також містить поради та рекомендації для працівників поліції та органів місцевого самоврядування щодо оцінки потреб громади у безпеці, особливостей налагодження діалогу та роботи з різними соціальними групами, розробки та реалізації місцевих програм забезпечення безпеки і правопорядку тощо“, – переконаний Юрій Бєлоусов.

На фото: Юрій Бєлоусов, виконавчий директор Експертного центру з прав людини

Про необхідність у розробці методологічних матеріалів для формування спільного бачення щодо розвитку безпеки в Україні сказав і радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. Різне переконання у пошуку рішень стає бар’єром в діалозі та співпраці на шляху до спільної мети – збудувати безпечну Україну.

Цей посібник може стати методичкою для тих, хто будує безпеку в Україні. Тут зібраний різний досвід: як міжнародний, так і наш, український, за що я дуже вдячний“, – зазначив радник.

На фото: виступає Іван Варченко, радник міністра внутрішніх справ України

Керівниця відділу Community policing Департаменту патрульної поліції НПУ Катерина Бєлугіна розповіла п’ять історій про взаємодію поліції та громади. Зокрема, у Борисполі, завдяки превентивним заходам поліції та мешканців будинку, вдалось запобігти пограбуванню. У Львові діти, пам’ятаючи настанови шкільного офіцера поліції, допомогли повернути вкрадені речі.

Ми дуже вдячні за такий посібник. Це видання стане у нагоді не тільки активістам неурядових організацій, але й поліції, у якої теж є дуже багато запитань, відповіді на які вперше зібрані в одному посібнику“, – зазначила поліцейська.

На фото: Катерина Бєлугіна, керівниця відділу Community policing Департаменту патрульної поліції НПУ

Безпека громад є одним з основних пріоритетів для Експертного центру з прав людини. Про це сказав голова правління організації Володимир Сущенко.

“Експерти центру проводять комплексні дослідження у цій сфері, розробляють та впроваджують інноваційні моделі, на кшталт офісу безпеки, проводять навчальні заходи для органів державної влади, місцевого самоврядування, поліції та мешканців”, – розповів Володимир Сущенко.

На фото: Володимир Сущенко, голова Правління Експертного центру з прав людини

Мережу правового розвитку на заході представляли менеджер з організаційного розвитку Людмила Савченко та програмний асистент Анастасія Рева.

На фото зліва направо: Анастасія Рева, програмний асистент МПР, та Людмила Савченко, менеджер з організаційного розвитку МПР

Посібник підготовлено за фінансової підтримки Програмної ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

 

При підготовці статті використовувались матеріали Експертного центру з прав людини

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×