Встановлення земельного сервітуту у разі відмови власника земельної ділянки
Дата публікації: 13.11.2018
Статтею 100 Земельного кодексу України передбачена можливість встановлення земельного сервітуту у судовому порядку.
Метою сервітуту є задоволення потреб власника або землекористувача земельної ділянки для ефективного її використання згідно своїх потреб. Однак, головною умовою встановлення земельного сервітуту є неможливість задовольнити такі потреби в інший спосіб, аніж використовувати чужу земельну ділянку.
Якщо ви не досягли згоди із власником земельної ділянки щодо права використання його землі, такий земельний сервітут може встановити суд.
Закон вказує, що суд може вирішувати питання про встановлення сервітуту тільки у тому випадку, коли сторони не досягнули згоди щодо його встановлення та умов, на яких він буде встановлений.
КРОК 1
Звернутись до власника земельної ділянки із письмовою заявою, у якій запропонувати укласти договір про встановлення земельного сервітуту. До листа рекомендуємо додати проект договору.
Якщо ж все таки немає згоди і особа відмовляється від укладання договору, висуває вимоги щодо положень договору, які не влаштовують вас, спір можна вирішити у суді.
КРОК 2
Підготуйте зверення до суду (позовну заяву) за формаю і вимогами, які встановлює закон та зберіть документи, які потрібно докласти до позовної заяви. Радимо звернутись за юридичною домомогою.
КРОК 3
Вирішення спору про встановлення земельного сервітут судом.
Зверніть увагу, що в рішенні суд має чітко визначити обсяг прав особи, що звертається щодо користування чужим майном. Так використання чужого майне є обмеженим і має чітко бути прописане в рішенні суду.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.