facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці

Дата публікації: 04.12.2018

Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці: що це, як його отримати, які документи для цього потрібні? З таким питанням до Білозерського офісу Мережі правового розвитку звернувся пан Василь з Херсонщини. Роз’яснення на затребувану тему подає юрист Офісу В’ячеслав Лях.

Важливим етапом у формуванні земельної ділянки є присвоєння їй кадастрового номера – індивідуального цифрового коду. Він присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього її існування.
Присвоєння кадастрового номера є засобом юридичної ідентифікації ділянки, а відомості про неї містяться у Поземельній книзі та в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Що це означає? Держава визнала вас власником і зобов’язана захищати ваше право власності. Кадастровий номер означає, що межі вашої ділянки вже ніхто не змінить і що ви не втратите її через підробку документів шахраями. Тобто не стільки держава, скільки ви як власник зацікавлені у присвоєнні ділянці цього номера.

Порядок формування кадастрового номера
Формування кадастрового номера земельної ділянки здійснюється у певному порядку. Треба звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію. Це може бути або державна, або недержавна організація – на вибір, якій ви більше довіряєте.

Перелік документів, необхідних для привласнення кадастрового номера:
1.Заява про визначення кадастрового номера земельної ділянки;
2.Копія документа, що посвідчує особу набувача права на земельну ділянку та ідентифікаційний номер;
3.Документація із землеустрою, яка містить відомості про координати точок меж земельної ділянки та документацію із землеустрою, яка містить графічне зображення земельної ділянки;
4.Файл обміну даними із землеустрою в електронному вигляді.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×