Надання платних послуг може допомогти громадським організаціям забезпечити сталість своєї діяльності
Дата публікації: 06.11.2018
Розвиток громадського сектору в Україні ставить перед неурядовими організаціями нові завдання, зокрема з точки зору забезпечення сталості роботи в умовах браку грантових коштів. Тому деякі з них вже почали пошуки шляхів надання платних послуг, що має допомогти їм забезпечити таку сталість.
2-3 листопада у Херсоні відбулась фасилітована зустріч з розробки фандрейзингової та маркетингової стратегії Мережі правового розвитку. Захід був організований в рамках проекту “Розвиток експертного потенціалу та комунікацної системи організацій-учасниць Мережі правового розвитку”, який впроваджується за підтримки МФ “Відродження”.
Учасників заходу привітали голова Правління Мережі правового розвитку (МПР) Наталя Бімбірайте та виконавчий директор МПР Євген Полтенко, які звернули увагу на необхідність забезпечення сталості роботи неприбуткових організацій.
Після цього відбулось знайомство з тренерами: Сергієм Аверковим, виконавчим директором ГО “Агентство економічного розвитку”, та Девідом Камачо, міжнародним експертом у сфері стратегічного планування.
Сергій Аверков ознайомив учасників тренінгу з досвідом ГО “Агентство економічного розвитку” щодо формування та впровадження стратегії розвитку. Значну зацікавленість в учасників викликала інформація щодо можливостей впровадження громадськими організаціями платних послуг, що може мати велике значення для забезпечення сталості її роботи.
Учасники виконали практичне завдання на визначення переліку послуг, які вони можуть надавати.
С.Аверков розповів, чому у його організації вирішили зайнятись фандрейзингом, про формування стратегії залучення коштів та практичні кроки з її впровадження.
Тренер детально проаналізував наявну правову базу щодо неприбуткових організацій, зокрема відповідні положення закону України про громадські об’єднання, Постанови КМУ N 440 від 13.07.16 та Податкового кодексу України.
Він повідомив, що з 2015 року в Україні була повністю змінена модель оподаткування. Новий підхід базується на видатках, а не на доходах, як це було раніше.
С.Аверков детально пояснив етапи розробки стратегії розвитку організації, про систему моніторингу виконання стратегії та цілей.
Виступ Девіда Камачо був присвячений питанням розробки фандрейзингової стратегії. Він пояснив, як формується місія та бачення, описав структуру стратегії. Експерт наголосив на тому, що стратегія для всієї організації і поставлені цілі мають бути придатні для всіх рівнів організації, пояснив, чому цілі мають бути вимірюваними.
Учасники тренінгу виконали завдання на визначення послуг, які можуть надаватись їхніми організаціями. Ці послуги були умовно розділені на кілька підгруп:
- Консалтингові
- Освіта, видавничі
- Аутсорсинг
- Конференції/освіта
Учасники проаналізували кожну модель надання послуг офісами МПР.
В рамках заходу його учасники також ознайомились з діяльністю Херсонського офісу МПР при ІРЦ “Правовий простір”.
Наталія Юшко, Білозерський офіс МПР: “Це напевно, один з найкращих тренінгів по стратегічному плануванню, які я відвідала. Експерти на прикладі своєї організації детально розповіли, як вони воно його здійснювали. Що стосується платних послуг, у нашій організації ми вже давно про них розмовляли, але не знали, з чого почати. І домашнє завдання, яке ми виконали під час тренінгу, нам допоможе визначити, до чого ми готові, що потрібно зробити для їх запровадження”.
Сергій Кеба, Скадовський офіс МПР: “Виникає багато запитань, яку послугу потрібно надавати, щоб не перейти межу стандартів Мережі, не перейти межу безоплатної правої допомоги. Населенню ми повинні надавати допомогу безоплатно, а от коли звертаються юридичні особи, то це вже інше питання. Це тільки самий початок нашої спільної роботи з узгодження підходу до надання платних послуг.”
Олена Нестерова, Дворічанський офіс МПР: “Ми стаємо занадто залежними від донорів та грантів. Коли ми сидимо на грантах, почуваємось добре. Як тільки гранти підуть, а завжди так не буде, ситуація зміниться Якщо ми не перейдемо на самозабезпечення своїх офісів, то всі ці красиві слова, що ми надаємо безоплатну правову допомогу, швидко закінчаться. Тому дуже правильно, що зараз почали говорити про те, що потрібно шукати можливості утримання своїх офісів, шукати способи заробляти”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.