facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правління та Наглядова Рада МПР підтримали план діяльності Мережі у 2019 році

Дата публікації: 22.02.2019

Члени Правління та Наглядової ради Мережі правового розвитку (МПР) обговорили попередні підсумки діяльності спілки у 2018, а також проект її планів на поточний рік.

Зустріч відбулась 2 лютого 2019 у київському правовому клубі Pravokator. У ній взяли участь члени Правління Наталя Бімбірайте, Віталій Бабика, Михайло Бардин та Сергій Кошель. Також її відвідали члени Наглядової ради Ігор Абрам’юк (директор з розвитку Асоціації об’єднаних територіальних громад), Роман Мартиновський (експерт Регіонального центру з прав людини) та Олександр Павліченко (виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини – УГСПЛ).

На заході також були присутні Ірина Федорович (співкоординаторка проекту “Без кордонів” ГО “Центр “Соціальна дія”), Роман Романов (директор Програми “Права людини і правосуддя” МФ “Відродження”), Ольга Гальченко, координаторка цієї програми, та Юрій Сверба, державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України.

Виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко розповів про підсумки діяльності МПР у 2018. Після цього учасники зустрічі розглянули проект звіту про виконання операційного та фінансового плану Мережі на 2018. За результатами обговорення вони проголосували за те, щоб рекомендувати Загальним зборам Мережі затвердити цей проект. Більш детально у презентації.

Присутні також обговорили питання, які стосуються наявних викликів та можливостей для вдосконалення роботи спілки. Так, Наталя Бімбірайте, Голова Правління МПР, наголосила на потребі доопрацювати систему кейс-менеджменту Мережі, зокрема на необхідності поліпшити можливості пошуку справ за даними клієнтів та категоріями. Крім того, потребують уточнення самі категорії справ. Михайло Бардин додав, що існують труднощі з занесенням в систему даних про групові та виїзні консультації і медіації. Євген Полтенко запропонував робочій групі Мережі з підтримки та розвитку онлайн-сервісів і ресурсів вивчити проблемні питання та визначити шляхи їх вирішення. Учасники зустрічі підтримали цю пропозицію.

На фото: Голова Правління МПР Наталя Бімбірайте і виконавчий директор МПР Євген Полтенко

Ігор Абрам’юк, директор з розвитку Асоціації об’єднаних територіальних громад: “Відверто кажучи, я заздрю організаційній спроможності Мережі правового розвитку. Ми, Асоціація ОТГ – сила, але сила, яка організаційно та структурно ще перебуває в процесі становлення. І нам дуже потрібна співпраця з тими організаціями, які цей етап вже пройшли, і які можуть навіть певну допомогу нам надати, особливо на регіональному рівні. Наступним етапом нашого розвитку  буде перенесення на регіональні відділення частини роботи, зокрема взаємодії з обласними адміністраціями, регіональними стейкхолдерами. І в цьому відношенні ми можемо наповнити нашу співпрацю з МПР змістом, який буде корисний і для нас, і для вас”.

На передньому плані справа наліво: Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ; Роман Мартиновський, експерт Регіонального центру з прав людини; Ігор Абрам’юк, директор з розвитку Асоціації об’єднаних територіальних громад. На задньому плані: Ірина Федорович, співкоординаторка проекту “Без кордонів” ГО “Центр “Соціальна дія”; Ольга Гальченко, координаторка Програми “Права людини і правосуддя” МФ “Відродження”; Юрій Сверба, державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Мін’юсту

Роман Романов висловив ідею створення сиcтеми спільних тренінгів для МПР та її партнерів, а також розвитку спільної системи сертифікації при їх проведенні. У цьому відношенні, на його думку, перспективним може бути використання ресурсів правових клубів Pravokator.

Юрій Сверба, державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Мін’юсту: “Наша основна мета – спростити доступ до правосуддя для кожного, надавати людям правову допомогу. Чому б нам не поєднувати зусилля, не грати за одними правилами? В Україні так сталося, що громадський сектор завжди йшов на крок попереду державної системи. Зараз стратегічна ціль державної системи безоплатної правової допомоги – правопросвітництво, відхід від адресності надання правової допомоги і посилення правової спроможності. Це вже успішно реалізовується Мережею правового розвитку. Також МПР може допомогти у розвитку концепції незалежного провайдера правової допомоги в громаді.”

Роман Мартиновський зазначив, що особливістю діяльності Мережі правового розвитку, яка відрізняє її від інших надавачів правової допомоги, є розвиток громад; саме цьому компоненту, на його думку, має надаватись пріоритетне значення.

На фото зліва направо: Роман Романов, директор Програми “Права людини і правосуддя” МФ “Відродження”, та Роман Мартиновський, експерт Регіонального центру з прав людини

Ірина Федорович також наголосила на важливості роботи з громадами. У зв’язку з цим вона запропонувала, щоб у звіті про роботу Мережі за 2018 рік більший наголос був зроблений саме на цьому напрямі.

Крім цього, учасники зустрічі прийняли рішення рекомендувати Загальним зборам Мережі затвердити проекти Операційного та Фінансового планів спілки на 2019 рік. Щоб доопрацювати ці документи, членські організації МПР мають надати свої фінансові плани Виконавчій дирекції МПР на узагальнення. Присутні також підтримали пропозицію щодо того, що до наступних Загальних зборів Виконавча дирекція має підготувати проект доповнень до Стандартів МПР, яким би регламентувалися процедури та календар підготовки фінансових планів та звітів Мережі загалом та членських організацій Мережі зокрема.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

На фото справа наліво: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР; Михайло Бардин, член Правління МПР; Людмила Савченко, менеджер з організаційного розвитку МПР; Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР; Роман Мартиновський, експерт Регіонального центру з прав людини; Ірина Федорович, співкоординаторка проекту “Без кордонів” ГО “Центр “Соціальна дія”; Сергій Кошель, член Правління МПР; Віталій Бабика, член Правління МПР; Юрій Сверба, державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини Мін’юсту; Анастасія Рева, програмний асистент МПР; Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ; Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×